Економіка та бізнес
24 березня 2020
Фермери забили тривогу через карантин в Україні: банки бойкотують
Малі фермерства втратили ринки збуту і фактично знаходяться на межі виживання.
news-image

Через карантин в Україні близько третини фермерів не мають коштів на засівну кампанію, а банки не надають кредити, повідомляє OBOZREVATEL.

Банки нас бойкотують і не надають кредитів. Не те, що під 5-9% річних, як обіцяли, а навіть під 22% не дають. Дуже тяжкі умови. А солярку немає на що купувати, насіння немає, і добре, що деякі фірми напряму надають зерно у кредит", – сказав у коментарі OBOZREVATEL фермер із Черкаської області Василь Драч.

Десь 30% фермерів не мають змоги щось посіяти, бо немає на що купити солярку, додав він. Зокрема, через введення карантину, малі фермерства втратили ринки збуту і фактично знаходяться на межі виживання.

Для дрібних фермерів з'явилися великі проблеми зі збутом, закриті усі ринки у зв'язку з карантином, вони фактично знаходяться на межі виживання. Зараз навіть ходять чутки, що під час карантину можуть взагалі заборонити працювати фермерам у полях, хоча це повне безглуздя, і сподіваюся, що це лише чиясь фантазія. Якщо ми зараз не посіємо урожай, то проблеми будуть не лише у нас, а й у всього народу", – сказав керівник асоціації фермерів та власників землі Черкаської області Віктор Гончаренко.

Та проблеми є не лише з посівами, фермери переймаються і долею робітників, які фактично залишилися без коштів для існування через відсутність роботи.

Як повідомляли, 11 березня по всій Україні був оголошений карантин терміном до 3 квітня.

Читайте також:Шмигаль попередив про можливу економічну кризу в Україні