новини

«Приватбанк» Коломойський не отримає

Кабмін вніс у Раду новий законопроект про заборону повернення "Приватбанку" Коломойському

Кабінет міністрів вніс на розгляд Верховної Ради проект закону "Про внесення змін до законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності", пише «Є!»  з посиланням на biz.censor.net.      

Відповідний урядовий законопроект №3260 зареєстрований і опублікований на сайті Верховної Ради.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, законопроект розроблений з метою встановлення особливостей судового провадження у справах про оскарження рішень Національного банку і Фонду гарантування вкладів фізосіб, пов'язаних визнанням банку неплатоспроможним та його ліквідацію.

Документом також запропоновано встановити особливості оскарження рішень Кабінету міністрів про участь держави у виведенні неплатоспроможного банку з ринку, а також заборонити зупиняти або припиняти розпочаті на підставі таких рішень процедури.

У той же час законопроект врегулює механізму відшкодування збитків (стягнення збитків) зі пов'язаних з банком осіб та інших осіб, якими банку та кредиторам банку було завдано збитків.

Зокрема, Кодекс адміністративного судочинства запропоновано доповнити статтею №266-1, якій виключається відновлення роботи визнаних неплатоспроможними банків за рішенням суду, а також відновлення меморіалу, давнього положення його акціонерів.

При цьому акціонери визнаних неплатоспроможними банків на підставі рішень судом зберігають право на відшкодування заподіяної шкоди виключно в грошовому вигляді.

До визначення розміру такої шкоди повинна бути залучена міжнародно визнана аудиторська фірма, яка відповідає критеріям визначеним Національним банком.

Читайте також:Олексій Мушак: «Надзвичайний стан не треба вводити»

       

24 березня 2020, 19:50

 

Loading...

До теми