новини

Рябошапка: Підозра Порошенку - юридичний «треш», необґрунтований і незаконний

Екс-генпрокурор говорить, що підпис на такому документі міг бути підставою для кримінальної справи проти нього самого.

Колишній генпрокурор Руслан Рябошапка не підписав підозра п'ятого президенту Петру Порошенко, тому що воно "не витримувала ніякої юридичної критики".

Про це Рябошапка заявив в інтерв'ю журналістці Олесі Бацман. 

Кожен юрист, хто хотів ознайомитися з цим документом, мав можливість це зробити, прокоментувати і власне, зробити висновки. Те, що було запропоновано підписати, - це дійсно юридичний "треш", що не витримує жодної критики. І очевидно, що мій підпис міг бути так само підставою для кримінального переслідування в мою сторону. Тому що, по-перше, документ був необгрунтованим. І, по-друге, він був незаконним. тобто те, в чому звинувачували п'ятого президента, не мало під собою достатніх підстав – не було жодних доказів, які підтверджують ці дії. І власне юридична кваліфікація була фантастична - в цих діях не можна було звинуватити президента в той час", - підкреслив Рябошапка в інтерв'ю".


Але, за його словами, новий генпрокурор - Ірина Венедиктова - цілком може підписати таку підозру, якщо буде така вказівка. 

Сьогодні є новий Генеральний прокурор, яка, можливо, є співавтором цього документа, вона вже майже тиждень генпрокурор. Вона може прекрасно підписати цей документ ... Я не астролог і тут я не можу передбачити. Я думаю, що вона готова підписати все, що завгодно, про що її попросять ті, хто привів її на цю посаду", - підсумував Рябошапка.

Нагадаємо, 18 листопада слідчі центрального апарату ДБР направили в ГПУ проект повідомлення про підозру п'ятому президенту України Петру Порошенко.

Читайте також:ДБР має закрити справу проти Порошенка та відкрити провадження проти Дубінського, – рішення суду

25 березня 2020, 13:20

 

Loading...

До теми