Україна
1 квітня 2020
Зеленський хоче відправити українських медиків в Італію
Тим часом в Україні до протидії коронавірусу готові не всі лікарні.
news-image

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що Італія звернулася до України з проханням допомогти з бригадами медиків, а низка країн уже надала італійській стороні таку підтримку. Зеленський запропонував відправити українських медиків в Італію.

Про це він сказав під час щоденної наради щодо боротьби з поширенням коронавірусу, йдеться в повідомленні на сайті президента.

За словами Авакова, Італія звернулася до України з проханням допомогти з бригадами медиків. Зеленський відповів, що було б добре надати таку допомогу.

Було б добре надати Італії бригаду з кількох наших фахівців, скажімо анестезіологів, до того, як у нас настане пік хвороби. Тоді вони повернуться з неоціненним досвідом боротьби з пандемією. Однак ми повинні забезпечити їхню повну безпеку та найкращі умови роботи в Італії", - наголосив президент.
Зеленський також зауважив, що уряд повинен забезпечити повну безпеку та найкращі умови роботи українських лікарів в Італії.
Голова МВС також запропонував допомогти Італії, надавши спирт для медичних потреб.

Тим часом в Україні до протидії коронавірусу готові не всі лікарні. Зокрема, Одеський обласний клінічний медичний центр входить до першого етапу розгортання епідбаз в регіоні. Однак, у разі збільшення пацієнтів з коронавірусом, медзаклад не зможе надавати допомогу. 

За словами працівників відділення анестезіології, рук для надання допомоги суттєво не вистачає, а костюмів і масок – бракує.

Залишилися 4 медсестри, усі інші були за 65 років та написали заяви (на звільнення – 24 канал) за власним бажанням. Анестезіологів працює 6 осіб, хоча за ставками заповнено 12. В кардіології залишається один лікар і одна медсестра, а у гінекологічному відділенні, яке також буде приймати інфекційно хворих, працює одна санітарка.

Крім того, за словами медперсоналу, для особистого захисту у них є лише тисяча масок-респіраторів та сто захисних костюмів. Їх вистачить на чотири дні. У відділенні є лише шість апаратів штучної вентиляції легень, три з них були ще до поширення коронавірусу.

На Тернопільщині вже заразилось коронавірусом 36 медиків. Керівництво медустанов просить допомоги в уряду, але відповіді немає. 

Читайте також:На Тернопільщині різко зросла кількість випадків COVID-19: хворі 32 медики і міський голова