Світ
1 квітня 2020
Євросоюз відповів на указ Путіна про землю в Криму
Європейський союз не визнає підписання Путіним указу про позбавлення українських громадян можливості володіння землею у тимчасово окупованому Криму
news-image

Про це йдеться в опублікованій сьогодні заяві представника ЄС, пише «Є!»  з посиланням на unn.com.ua.

Росія недавно указом президента додала більшу частину Криму і Севастополя в список прикордонних територій Російської Федерації, в яких іноземцям заборонено володіти землею. Європейський Союз не визнає незаконну анексію Кримського півострова Росією, що є явним порушенням міжнародного права. Тому Європейський Союз не визнає цей указ, який є ще однією спробою примусової інтеграції незаконно анексованого півострова до складу Росії", - йдеться в заяві.

В ЄС наголосили: Крим є частиною України. Указ же в свою чергу також є порушенням міжнародного гуманітарного права, оскільки є ще одним кроком до введення російського громадянства на півострові.

Це також може привести до безпідставного позбавлення майна", - відзначили в ЄС.
Європейський союз продовжує очікувати, що Росія припинить всі порушення міжнародного права на Кримському півострові. Європейський союз неухильно підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів", - йдеться в заяві.

Як повідомлялося, президент держави-окупанта 20 березня цього року підписав Указ № 201, яким до переліку територій РФ, на яких іноземні громадяни, особи без громадянства та іноземні юридичні особи не можуть мати у власності земельні ділянки, незаконно включені окремі райони тимчасово окупованої території півострова Крим.

Україна в свою чергу закликала посилити санкції проти РФ після указу Путіна про землю в окупованому Криму.

Читайте також:Коронавірус вдарив по фінансах 60% українців