Суспільство
3 квітня 2020
Відомий американський лікар з центральної клініки Нью-Йорка надав рекомендації як знизити небезпеку зараження на 99% і зупинити поширення вірусу
Госпіталь, в якому працює лікар, приймає близько 20% всіх пацієнтів в COVID-19 в Нью-Йорку.
news-image

Відомий американський лікар Дейв Прайс з центральної клініки Нью-Йорка надав рекомендації як знизити небезпеку зараження на 99% і зупинити поширення вірусу.  Він  вже більше місяця бореться з COVID-19 на передовій.

Госпіталь, в якому працює лікар (Well Cornell Medical Center, New-York City), приймає близько 20% всіх пацієнтів в COVID-19 в Нью-Йорку.

maxresdefault

Всі ми зараз вже не просто керівники бізнесу, медпрацівники або співробітники. Всі ми люди, які хочуть вберегти себе і своїх близьких від коронавирусной інфекції", - каже Дейв Прайс.
Моя робота - вирішувати кого пустити на ШВЛ і як надовго, і коли відпускати. Мета мого виступу - не налякати, а розповісти про цю хворобу так, щоб знизити страх і додати упевненість. Протягом мого виступу я, можливо, буду трохи емоційним, але це не тому, що я наляканий, а якраз навпаки - я перестав боятися з недавнього часу. У нашому госпіталі проводять різні операції, в тому числі і на серце, трансплантацію органів. Але зараз ми всі зайняті лікуванням пацієнтів з COVID -19 практично на 100%. Я сам весь день теж працюю тільки з пацієнтами, зараженими COVID. Кожен день ми дізнаємося про вірус щось нове: ми все краще і краще знаємо, як він себе веде", - ділиться Дейв.

Лікар наголошує, що цей вірус унікальний. Він не знайомий людському організму. Більшість всіх хворих COVID-19 об'єднує три симптоми в тій чи іншій мірі інтенсивності: підвищена температура, кашель і біль в горлі. Хвороба може тривати від 5-6 до 14 днів.

У переважній більшості заражаються через тривалий контакт із зараженою людиною або тим, хто знаходиться в інкубаційному періоді. Практично 99,9% заражень відбувається в результаті фізичного контакту руками з зараженою поверхнею і потім фізичного дотику до свого обличчя - очей, носа або рота. Є думка, що можна заразитися і через повітря, але на даний момент спостереження показують, що таким чином можна підчепити вірус, тільки перебуваючи з інфікованою людиною на близькій відстані протягом тривалого часу, тобто протягом 15-30 хвилин.

Однак ще раз повторю: переважна більшість заражень відбувається саме через фізичний контакт і подальший дотик до обличчя. Це дуже важливий момент.

І він насправді дуже надихає. Чому? - Тому що ми точно знаємо шлях, через який вірус потрапляє до нас. Я, перебуваючи в госпіталі з великою кількістю хворих COVID-19 кожен день, упевнений, що не захворію, бо я знаю цей ланцюжок послідовностей і тому знаю, як поводитися", - наголошує лікар.


Що потрібно зробити, щоб не заразитися?

1. Головне, постійно стежити за тим, де ваші руки в даний момент і чи чисті вони.

Необхідно постійно використовувати Антисептик. Зайшов в ліфт і натиснув на кнопку - антисептик. Відкрив двері - антисептик. Якщо немає антисептика - всі дії можна зробити ліктем. Щоразу після того, як ми торкнулися поверхні, до яких могли торкатися інші люди, дезінфікуємо або миємо руки.

2. Друге найважливіше - не чіпати обличчя руками, усвідомлено стежити за цим. 

Ви з кимось привіталися за руку, не знаючи, що ця людина хворіє COVID-19, а потім доторкнулись до носа? Все - ви теж захворіли!

Як себе натренувати в цій усвідомленості? Один із способів - почати носити маску!

Два цих пункту разом: тримати руки чистими і не торкатися обличчя - неймовірно потужні способи захисту. Вони будуть ефективні в 99,9% випадків!

3. Третє - вам не потрібен респіратор.

У госпіталі лікар носить респіратор, тільки коли він в кімнаті з пацієнтом, і робить спеціальні процедури, які викликають у пацієнта кашель для очищення дихальних шляхів від надлишку слизу. Весь інший час Дейв носить звичайну маску. 

У Гонконзі і Сінгапурі дотримання цих правил (носіння хірургічної маски під час звичайної взаємодії з пацієнтами і носіння респіратора тільки під час спеціальних процедур типу дренажу дихальних шляхів) не привело ні до одного випадку захворювання серед медперсоналу.

4. Четверте - соціальна дистанція.

Тримайте дистанцію в 1,5-2 метра один від одного. Це не дуже складно і не так уже й змінює наше життя. Просте правило, але надзвичайно ефективне. Коли ви йдете в аптеку або в магазин, вам не обов'язково стояти безпосередньо за спиною  людини в черзі. Стійте в декількох кроках від неї.

Не треба боятися навколишнього світу. Якщо зрозуміти і прийняти ці прості чотири правила, страх пропадає.

Люди, які працюють в магазинах і які доставляють вам додому продукти або посилки - не вороги, а герої", - каже лікар.
Коли ви розумієте, що єдиний спосіб, яким ви можете заразитися, це коли ви брудними руками чіпайте обличчя або коли ви занадто близько перебуваєте до хворої людини протягом тривалого часу, то це усуває зайві страхи і дає колосальне полегшення", - впевнений Дейв.

Що робити, якщо ви захворіли?

Якщо у вас температура, ізолюйте себе від інших членів сім'ї. Всі члени сім'ї повинні почати користуватись все тими ж чотирма правилами всередині домашнього простору. Якщо можливо, ізолюйте хворого в окремій кімнаті. Якщо хворому потрібно вийти зі своєї кімнати, наприклад, щоб поїсти - йому необхідно спочатку помити руки і одягнути маску. Потім після їжі всі поверхні, до яких він доторкнувся, необхідно продезінфікувати. Важливо не створювати тривалого контакту. Так що не бійтеся перебувати з хворим родичем в одній квартирі - просто слідуйте цим простим рекомендаціям.

Є два винятки з цього припису: якщо вашій родині є людина з підвищеними ризиками, наприклад, дуже літня людина або хтось, хто недавно проходив хіміотерапію, то краще ізолювати цю людину в окремому приміщенні, щоб виключити для нього абсолютно всі контакти з хворими. Однак якщо це абсолютно неможливо, то необхідно дотримуватися надзвичайно сувору ізоляцію цієї людини від хворого.

В лікарню потрібно їхати в тому випадку, якщо присутнє утруднене дихання або проблеми з диханням. 

Тобто з усіх пацієнтів, які надходять з COVID-19, тільки 10% потребують госпіталізації. І лише 1-3% потребують використання медичних апаратів ШВЛ. Переважна більшість з тих, хто лягає на штучну вентиляцію, поправляються через 7-10 днів", - наголошує лікар.

Чи можна виходити на вулицю?

Так! будь ласка! Але необхідно лише дотримуватися вищевикладеним правилам. Дезинфікуйте руки після контакту з поверхнями і не чіпайте обличчя. Коли ви гуляєте в місті - не підходьте до інших людей ближче, ніж на 2 метри. Але вітається! Посміхайтеся! Ніхто нікого не заразить, просто вийшовши на вулицю", - радить Дейв.

Єдине застереження: не починайте зневажливо ставитися до цього нового режиму взаємодії з оточуючими світом. Проблема полягає в тому, що коли людям кажуть, що можна робити певні речі, люди розслабляються і нехтують правилами. І носіть маску, щоб не чіпати своє обличчя.

COVID-19 гине від будь-якого дез. засоби. Він дуже НЕ живучий в умовах дезінфекції. Причому потрібна лише маленька крапля деззасобів.

Чи потрібно дезінфікувати продукти, принесені з магазину?

 Якщо ви живете в місті, де багато хворих, це хороша ідея. Якщо доставку приносить постачальник, хороша ідея попросити його залишити продукти за дверима. А потім надіти рукавички і продезінфікувати поверхню упаковок, які будуть залишатися в будинку. Я думаю це розумний рівень безпеки", - відповідає лікар.

Чи потрібно негайно прати дезінфікувати одяг, які ми носимо на вулиці?

Я як лікар, який знаходиться в приміщенні з хворими по 12 годин на день, звичайно, перу одяг після зміни, але для тих, хто просто виходить на вулицю, верхній одяг прати немає необхідності", - пояснює Дейв.

Від чого залежить тривалість інкубаційного періоду?

Від тривалості контакту. Наприклад, медперсонал без захисту в приймальному відділенні може захворіти через два дні. Якщо був короткий контакт з людиною, у якого легкі симптоми, інкубаційний період може тривати і до 14 днів. Працівниками зафіксовано мало випадків, коли інкубаційний період тривав довше. Тому якщо є підозра, що ви контактували з хворою людиною, але через два тижні хвороба ніяк себе не проявила, швидше за все, ви не заразилися"- впевнений лікар.


Які вікові групи охоплює хвороба?

До нас в госпіталь приходять, лежать в стаціонарі і на ШВЛ абсолютно всі вікові групи: 23 роки, 35 років, 45 років - і більшість з них з абсолютною відсутністю будь-яких хронічних захворювань. На самому початку пандемії було поширено оманливу думку, що хвороба вражає лише літніх людей, а також людей з серйозними захворюваннями (діабет або рак), але це неправда. Всі останні три тижні я працюю тільки з хворими COVID-19, і я бачу всі вікові групи. Літніх людей і тих, хто в похилому віці, трохи більше, їм зазвичай складніше. Але надходить багато і 35-річних пацієнтів. Є багато молодих людей, які хворіють важко, а є люди похилого віку, які справляються швидко.

Про ліки.

Дейв каже, що в госпіталі застосовують парацетамол. Від ібупрофену відмовились після деяких проведених досліджень. 

Які прогнози можна зробити зараз?

Швидше за все, соціальна ізоляція триватиме від 3 до 9 місяців. Це довго. Але досвід усіх великих міст, які пережили найсильніші спалахи пандемії, говорить про те, що перше, що необхідно зробити - це згладити криву поширення коронавірусу. Знизити кількість хворих, щоб уникнути переповнення лікарень. Я думаю, що самоізоляція - це такий феномен, який потрібно просто прийняти як спосіб існування на найближчі кілька місяців. Зараз, коли ви знаєте правила поведінки, немає підстав для паніки. Це просто новий спосіб взаємодії один з одним і з навколишнім світом. Головне - звикнути до нових правил. Як тільки правила входять в звичку, нові норми вже не здаються такими важкими і страшними.

Як повідомляли раніше, найчастіше коронавірус підхоплюють не на вулиці, а вдома.

Також українка Світлана Дзюма, яка проживає в Китаї, розповіла як пережити карантин, як не піддаватись паніці, як не захворіти та ще багато корисних порад для земляків. 

Читайте також:Коронавірус: Іспанія наздогнала Італію за кількістю заражень, 932 людей померли за добу