Суспільство
6 квітня 2020
Безкоштовно лікуватимуть лише важкі випадки COVID-19, - голова МОЗ
Питання лікування, особливо середньої тяжкості і важких хворих - це те, що повинна виконувати держава.
news-image

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що за державні кошти будуть лікувати тільки тих пацієнтів з коронавірусною інфекцією, які перебувають у середньому та важкому стані. Про це він розповів в ефірі ТСН.

Глядач "Сніданку" Андрій Ходаковський запитав міністра: яким чином забезпечуються ліками хворі на COVID-19 (всіма необхідними позиціями, чи окремими препаратами), які перебувають на стаціонарному лікуванні (з наявних фондів медичного закладу, змушені купувати самостійно або за допомогою родини), які лікуються амбулаторно (отримують від соціальних працівників за рахунок держави, змушені купувати самостійно).

На сьогоднішній день питання лікування, особливо середньої тяжкості і важких хворих - це те, що повинна виконувати держава. І ми зараз в терміновому порядку це переглядаємо. Переглядаємо пакети надання медичних послуг, медичних гарантій для того, щоб там був виділений Covid-19, щоб ми могли лікувати", - відповів Степанов.

Також глядачка прграми Віталіна Хилай запитала у міністра, чому лікування covid-19 не безкоштовне, за які гроші лікуватись людям, які залишились без роботи?

Ми перш за все повинні говорити про лікування середньої важкості і важких хворих. Там де використовуються, зокрема, достатньо дорогі лікарські засоби. Держава буде брати це на себе", - відповів він.

Нагадаємо, Міністр охорони здоров'я України Максим Степаном розповів, яких медичних працівників відправили до Італії допомагати в боротьбі з поширенням коронавірусу

Як стало відомо раніше, в Україні зафіксовано 1319 випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Також ми писали, що медичні працівники швидкої допомоги звернулися до президента Зеленського по допомогу. Працівники служби екстреної медичної допомоги Запорізької області обурені наказом нового міністра МОЗ Степанова № 759, згідно з яким працівники швидкої допомоги, які знаходяться на передовій, наодинці з такими інфекціями як: туберкульоз, СНІД, коронавірус, виключені зі списків для підвищення оплати праці