Є загроза відключень світла – Мінекоенерго
Теперішня ситуація загрожує дефолтом операторам енергопостачання та може спричинити припинення постачання електроенергії споживачам, зокрема й населенню.
news-image

Міністерство енергетики та захисту довкілля України попередило про можливе припинення постачання електроенергії споживачам через низький рівень оплати. Про це повідомила пресслужба відомства.

Під час селекторної наради, проведеної 2 квітня керівництвом Міністерства енергетики та захисту довкілля, а також головою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, з представниками енергокомпаній, було заначено погіршання платіжної дисципліни споживачів, зокрема населення, підприємств житлово- комунального господарства та малих побутових споживачів.

На думку учасників наради, така ситуація загрожує дефолтом операторам енергопостачання та може спричинити припинення постачання електроенергії споживачам, зокрема й населенню.

Наслідком збереження низької платіжної дисципліни споживачів може стати оголошення такими операторами системи розподілу й постачальників універсальних послуг "переддефолтного" і/або "дефолтного" стану, що призведе до неможливості закупівлі ними електричної енергії та послуг з передачі/розподілу електричної енергії і, відповідно, припинення постачання електричної енергії споживачам, зокрема й населенню, що вплине на зростання соціальної напруженості в суспільстві", – повідомляє пресслужба Мінекоенерго.

Зі свого боку народний депутат України, голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець заявив, що глава енергетичного комітету ВР Андрій Герус за пів року знищив енергобезпеку країни, а пролобійований ним імпорт російського вугілля та електроенергії остаточно зруйнував вітчизняний енергетичний комплекс.

Відновлення імпорту російського вугілля та електроенергії остаточно зруйнували енергетичний комплекс України. Борги по зарплаті перед шахтарями зросли до 1,7 млрд грн. Державне "Центренерго" передано в ручне керування Коломойським і вже накопичило 2,5 млрд грн боргу перед шахтами. Зупиняються вже не тільки державні, але й модернізовані високоефективні приватні шахти – ніхто не може витримати фінансового геноциду, який влаштував енергетикам та шахтарям тіньовий куратор галузі Андрій Герус", - написав Волинець.

За словами депутата, в енергетиці вже в розпалі колапс та дефолт, а країну заганяють в залежність від російських енергоресурсів. Тому влада має якнайшвидше здійснити кадрові призначення в енергетиці, зокрема профільного міністра, а також замінити голову енергетичного комітету ВР.

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд зобов'язав Національне бюро розслідувань (НАБУ) відкрити кримінальне провадження за фактом можливого зловживання владою або службовим становищем головою комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрієм Герусом.

У Китаї інженери з Університету Гонконгу розробили пристрій, який дозволить використовувати дощ в якості джерела відновлюваної енергії.