Україна
8 квітня 2020
Через карантин в Україні Міністерство юстиції пропонує амністувати близько 900 ув’язнених
Мін’юст пропонує звільнити сотні ув'язнених через карантин в Україні
news-image

Сотні ув'язнених пропонує Мін’юст звільнити через карантин в Україні.

Про це у Facebook повідомив міністр юстиції Денис Малюська, пише «Є!».

Позиція Мін'юсту - ми підтримуємо ідею вивільнення засуджених, однак не масового, а у обмеженій і обгрунтованій кількості. Мова має йти лише про тих, хто не становить небезпеку для суспільства.

Поясню чому. Зараз країна перебуває на карантині. Люди переважно сидять по своїх домівках і живуть за рахунок заощаджень. Вкрай мало засуджених, які можуть вийти на волю, і після цього зможуть жити у своїй квартирі/будинку за рахунок якихось заощаджень. Імовірніше за все, що цей крок, не тільки не зменшить кількість хворих, але збільшить їх, а також істотно погіршить криміногенну ситуацію. Єдине, чого досягне масове звільнення засуджених у такій ситуації - це зменшить головний біль Мін'юсту по утриманню засуджених у безпеці. Але зменшення нашого головного болю не є метою нашої роботи. ми не будемо перекладати проблему з хворої голови на здорову.

Тому ми підтримуємо продумані заходи - законопроект про амністію (Igor Fris), який вивільнить близько дев'ятисот засуджених, та ініціюємо зміни у законодавство, які дозволять істотно зменшити кількість нових людей, які направляються у сізо або установи відбування покарань. Дуже просимо колег з парламенту розглянути такі ініціативи у першочерговому порядку.

Але ми не ініціюємо та не підтримуємо масових заходів по звільненню десятків тисяч засуджених. Такі процеси повинні відбуватися лише поступово, підготовлено та контрольовано без створення небезпеки для суспільства.

 Читайте також: Як запобігають розповсюдженню коронавірусу в тюрмах.

Читайте також:В Іспанії другий день поспіль збільшується кількість смертей від COVID-19