Україна
27 квітня 2020
Медики Білої Церкви погрожують масовим звільненням через низькі зарплати
За 6,5 тис грн зарплати медики не хочуть далі працювати, бо у приватних структурах можна отримувати набагато більше і безпечніше.
news-image

Медики зі швидкої допомоги у Білій Церкві готуються до звільнення через низькі зарплати в умовах пандемії Covid-19. Про проблему зі звільненнями заявив керівник Білоцерківської станції екстреної медичної допомоги Дмитро Сурмачевський в ефірі місцевого телеканалу Крокус.

Він зазначив, що обіцяне 300% підвищення для них суттєво доходи не збільшить.

За 6,5 тис. грн зарплати співробітники не хочуть далі працювати, бо у приватних структурах можна отримувати набагато більше і безпечніше.

Люди починають масово – поки що це квітень, вони тільки погрожують – але я впевнений, що коли вони отримають розрахунок за квітень вони просто почнуть звільнятися і на лінії буде їздити тільки декілька людей, бо їм нікуди діватися. Бо їм або до пенсії залишилося, або вони пенсіонери. А молодь просто піде», — розповів керівник Білоцерківської станції екстреної медичної допомоги

Як пояснили у міській профспілці медиків, обіцяне підвищення зарплат на 300% у випадку «швидкої» майже не діє. Голова медичної професійної спілки Білої Церкви Віктор Євтушенко вказав:

Люди думають, що вони тут мільйонерами стануть. Насправді це йде погодинно. Ми працюємо по такій же схемі із ВІЛ-інфікованими. Наприклад, я приїхав до  ВІЛ-інфікованого, я його обслужив і за цей проміжок часу, який я з ним був – 20 чи 30 хвилин, що надавав допомогу – за цей час я отримую близько 1-1,5 грн до зарплати. А тут, якщо ми працюємо з коронавірусом, помножте на 300%. Ну, будуть 10 грн отримувати. Це що збільшення зарплати?»

Нагадаємо, у 1,1 тис. медичних працівників діагностували коронавірусну інфекцію з початку епідемії.

Раніше повідомляли, що голова Державної митної служби України Максим Нефьодов, а також три його заступники протягом декількох місяців отримували надбавку у розмірі 300% окладу "за інтенсивність праці" і ще по 300% окладу "за виконання особливо важливої роботи". Дозвіл нараховувати собі такі надбавки з 1 січня 2020 року дало Міністерство фінансів України у відповідь на звернення самого ж Нефьодова.

Читайте також:Виплати медикам на час епідемії коронавірусу (інфографіка)