Світ
28 квітня 2020
У Польщі заарештують російський газопровід «Північний потік-2»
У такий спосіб Варшава сподівається загальмувати процес будівництва гілки газопроводу.
news-image

Польща вирішила спробувати заарештувати активи російського газопроводу "Північний потік-2", який Москва будує в обхід України.

Про це заявив заступник міністра держактивів Польщі Януш Ковальський, передає obozrevatel з посиланням на  Wprost. У такий спосіб Варшава сподівається загальмувати процес будівництва гілки газопроводу.

Ковальський також вважає, що необхідно відмовитися від будь-яких поступок щодо "Газпрому" в контексті стягнення 6 млрд злотих (майже ,5 млрд), які належать Польщі в Стокгольмі за Ямальським контрактом.

За його словами, у Варшави є юридичні інструменти для стягнення з "Газпрому" цих коштів. Однак у "Газпромі" раніше вказали, що ще розглядають рішення арбітражу й поки вважають передчасним оцінювати суму майбутніх виплат.

У Польщі стверджують, що арбітраж зобов'язав російську компанію сплатити ,5 млрд. У Стокгольмі визнали справедливими вимоги PGNiG про зміну формули ціни в рамках чинного контракту і зв'язок її з котируваннями газу на європейському ринку. Йдеться про постачання, які здійснювалися в період з 1 січня 2014 року.

Ямальський договір, підписаний 1996 року, передбачає постачання в Польщу до 10 млрд кубометрів російського газу на рік. Договір діє до 2022 року. 2012 року вартість газу для Польщі за цим контрактом знизили на 10%. 2015 року PGNiG подала позов до Стокгольмського арбітражу про чергове зниження, пояснюючи це тим, що ціна не відповідає стану ринку.

Російський "Газпром" сподівається, що зможе добудувати газопровід "Північний потік-2" в обхід України до кінця 2020 року.

Раніше Швейцарська компанія Allseas Group SA вивела з Балтійського моря свої судна, які займалися прокладенням російського газопроводу Північний потік-2.

Також повідомляли, що Росія дзеркально відповість на санкції США проти будівництва трубопроводів Північний потік-2 і Турецький потік.

Читайте також:Трамп підписав військовий бюджет США з допомогою для України і санкціями проти РФ