Київ
28 квітня 2020
Київська влада підготувала план першого етапу послаблення обмежувальних заходів у столиці
Кличко оприлюднив план виходу з карантину в Києві.
news-image

Київська влада підготувала план першого етапу послаблення обмежувальних заходів у столиці, повідомив очільник столиці Віталій Кличко в своєму Фейсбуці.

Перший етап ми розпочнемо, якщо на 12 травня не буде різкого збільшення кількості хворих. Тому наступні два тижні будуть вирішальними", – зазначив він.

 За його словами, на першому етапі в Києві відкриють:

- непродовольчі магазини (загальною площею до 300 кв. м): з вимогою присутності не більше одного відвідувача на 10 кв. м площі приміщення та з обов'язковою санітарною обробкою приміщення двічі на день. Великі торгові центри та магазини в них на першому етапі не відкриють;

- перукарні та салони краси (за попереднім записом та не більше одного клієнта на кожну послугу одночасно): з вимогою санітарної обробки (або кварцування) робочого місця після кожного клієнта;

- кав'ярні та ресторани (на виніс): з вимогою санітарної обробки приміщення двічі на день;

- парки та сквери: групами не більше двох людей або, якщо з дітьми, двоє дорослих, двоє дітей;

- тимчасові споруди (ларьки): із забороною споживання їжі та напоїв на місці;

- невеликі виробництва непродовольчих товарів та підприємства побутового обслуговування (ательє, побутові послуги та інші): із дотримання вимоги не більше одного працівника на 10 кв. м та не більше одного клієнта на 10 кв. м;

- адвокатські та нотаріальні бюро, аудитори: з вимогою не більше одного відвідувача на 10 кв. м площі приміщення;

- автокінотеатри.

Також у всіх установах та на підприємствах обов'язкова термометрія співробітників та відвідувачів, обов'язкові правила безпеки, а якщо клієнт без маски, то його або не впускають до приміщення, або це відповідальність надавача послуг (він має забезпечити клієнта маскою), уточнив міський голова.

На першому етапі послаблень зачиненими залишаться школи, дитячі садочки, дитячі майданчики, спортивні майданчики, прибережні зони відпочинку. Послаблення обмежень щодо їх відвідування буде наступним етапом", – наголосив він.

Громадський транспорт на першому етапі продовжить працювати в обмеженому режимі. Метро в столиці відкриється за рішенням уряду, а роботу приміського транспорту урядовці пообіцяли відновити в першу чергу, додав Кличко.

Також міський голова нагадав, що в публічних місцях усі кияни мають дотримуватися правил безпеки і бути в масках.

Нагадаємо, у Києві серед осіб, у яких за останню добу виявили коронавірус COVID-19, 36 жінок віком від 23 до 74 років, стільки ж чоловіків віком від 23 до 80 років, а також троє дівчаток від 11 до 16 років та троє хлопчиків від семи місяців до 17 років.

Також повідомляли, що у центрі столиці ресторан "Велюр", котрий належить мережі "Наша карта" народного депутата від "Слуги народу" Миколи Тищенка, продовжує працювати попри карантин.

Читайте також:Кличко звільнив свого заступника після гучного затримання за бійку з поліцією