Світ
5 травня 2020
Повернення навіть 20% докарантинної мобільності може спровокувати сплеск COVID-19. Аналіз на прикладі Італії
Завдяки карантинним заходам одна людина, хвора на COVID-19, заражає менше однієї особи.
news-image

Деякі країни поступово пом'якшують карантинні обмеження. Навіть Італія, яка тривалий час була епіцентром епідемії в Європі, планує виходити з карантину.

Наприклад, з 4 травня там запрацює більше виробничих потужностей, далі відновиться будівництво, торгівля, бари й ресторани, залежно від ризику у регіоні.

Лише на третій фазі, у вересні, очікується відновлення туризму, відкриття закладів культури та шкіл.

Але як вплине послаблення карантину на рівень захворюваності? Про такий вплив пишуть журналісти УП Життя.

Новий аналіз від Імперського коледжу Лондона змоделював те, як вихід з карантину вплине на епідемію. 

За висновками звіту, якщо країна поверне 20% тої мобільності, яка була до карантину, то рівень смертності знову підвищиться приблизно через три тижні. 

Автори аналізу кажуть, що заходи соціальної дистанції мають залишатися, так само як тестування, відстеження контактів та ізоляція людей, які мають COVID-19.

Вплив COVID-19 на Італію був трагічним. Але реакція на цей виклик допомогла поступово контролювати розповсюдження інфекції. На жаль, соціальна дистанція та інші заходи необхідні, щоб не зруйнувати цей успіх", – каже головний автор дослідження доктор Самір Бхат.

Наразі дослідження показують, що завдяки карантинним заходам, базове репродуктивне число вірусу становить нижче одиниці в усіх регіонах Італії. 

Це означає, що одна людина, хвора на COVID-19, заражає менше однієї особи.

Цього достатньо, щоб контролювати розповсюдження захворювання.

До того ж, попри велику кількість смертей (станом на 1 травня  –  28 000), кількості людей, які контактували з COVID-19, все одно не достатньо, щоб забезпечити колективний імунітет.  

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль прогнозує продовження карантину і після 22 травня у зв'язку з останніми рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), однак допускає подальші його послаблення.

До речі, у Франції з 1 березня померли 25 201 осіб (15 826 у лікарнях та 9375 у соціальних та медико-соціальних закладах, переважно будинки престарілих).

Ми також писали, що усе більше європейських країн, яким вдалося стримати масове поширення коронавірусу, починають скасовувати обмежувальні заходи. Таким чином, окремі туристичні напрямки цілком можуть відкритися для мандрівників вже цього літа.

Читайте також:Економіка зростатиме на 10%, якщо кредитувати підприємців на 400 мільярдів щороку – Петрашко