
Українці стали більше випивати під час карантину— про це свідчать дані динаміки продажів супермаркетів. Винен у тому стрес через коронавірус, а також надлишок вільного часу, пише «Є!» з посиланням на nv.
“ | Я завжди був любителем вина, а з карантином кількість споживаного збільшилася відсотків на 30», — розповідає про свої нові звички Алекс Ліссітса, гендиректор агрокомпанії ІМК і президент асоціації Український клуб аграрного бізнесу. |
Він зізнається: раніше завжди славився шанувальником класичного шардоне і білих німецьких рислінгів, а на самоізоляції пристрастився до червоних вин — австралійського ширазу й італійського барбареско.
Карантин диктує нові реалії: від звички вибирати вино, радячись із сомельє, покупці відмовляються на користь онлайн-доставки.
“ | Зате беру одразу кілька ящиків — по-перше, дешевше, по-друге, запас», — проявляє хазяйновитість |
Про те, що на самоізоляції українці демонструють активність, запасаючись улюбленим алкоголем, говорять як соціологи, так і великі торгові мережі. На користь тренду свідчать дані мережі гіпермаркетів FOZZY Cash&Carry, де за неповний квітень і навіть без урахування Пасхи продажі алкоголю злетіли на 30% проти аналогічного періоду минулого року.
Інші мережі супермаркетів поки офіційні цифри озвучувати не готові, але припускають, що продажі алкоголю збільшилися як мінімум на 10%. Приблизно стільки ж співвітчизників, які брали участь у дослідженні соціологічної групи Рейтинг, заявили, що останнім часом випивати стали частіше.
А в компанії Bayadera Group, одному з найбільших виробників алкоголю у Східній Європі, кажуть, що на карантині тільки продажі горілки зросли на 4−5% проти аналогічного періоду 2019 року.
У бажанні випити українці не самотні: згідно з даними Канадського центру з проблем зловживання психоактивними речовинами, частіше випивати під час карантину в Канаді стали 20% населення. У Великій Британії, за даними компанії Kantar, яка займається ринковими дослідженнями, продажі алкоголю за березень злетіли на 22%.
Читайте також: Повернення навіть 20% докарантинної мобільності може спровокувати сплеск COVID-19. Аналіз на прикладі Італії
Читайте також: | У ВООЗ заявили, що алкоголь не захищає від COVID-19, а навіть навпаки |




