Міжнародний туризм може скоротитися на 60-80% у 2020 році: це загрожує понад 100 млн робочих місць — ООН
Туризм постраждав дуже сильно, що загрожує мільйонам робочих місць в одній з найбільш працемістких галузей економіки.
news-image

За оцінками Всесвітньої організації туризму, яка є структурною одиницею Організації об'єднаних націй, кількість міжнародних туристів у світі за підсумками 2020 року може скоротитися на 58-78% проти аналогічного показника попереднього року. Про це йдеться у доповіді організації, пише Громадське.

Там зазначають, що за підсумками першого кварталу 2020 року міжнародний туризм у світі вже скоротився на 22%.

Світ зіткнувся з безпрецедентною кризою у системі охорони здоров'я та економіки. Туризм постраждав дуже сильно, що загрожує мільйонам робочих місць в одній з найбільш працемістких галузей економіки», — повідомив секретар Всесвітньої організації туризму Зураб Пололікашвілі.

Недоотримані доходи країн світу від фактичної заборони на міжнародні подорожі в ООН оцінюють у 80 мільярдів доларів. Однак вони можуть зрости ще більше до кінця 2020 року.

Організаціє надає три прогнози щодо відновлення міжнародного туризму: за першим сценарієм міждержавні кордони почнуть відкривати на початку липня. У такому разі падіння кількості міжнародних туристів у 2020 році складе 58%.

Другий сценарій передбачає, що кордони для туристів почнуть відкриватися на початку вересня (тоді падіння туризму складе 70%), а третій — на початку грудня (тоді падіння складе 78%).

Загалом в ООН прогнозують, що кількість міжнародних туристів у 2020 році може скоротитися на 0,85-1,1 мільярда осіб, а втрата доходів від туристів може сягнути 1,2 трильйона доларів. Це поставить під загрозу до 120 мільйонів робочих місць у всьому світі.

Нагадаємо, усе більше європейських країн, яким вдалося стримати масове поширення коронавірусу, починають скасовувати обмежувальні заходи. Таким чином, окремі туристичні напрямки цілком можуть відкритися для мандрівників вже цього літа.

У свою чергу швейцарська влада застерегла своїх громадян від поїздок за кордон до 2021 року через невизначеність, яку спричинила пандемія коронавірусу.

Читайте також:Готелі в Туреччині можуть відкрити до кінця травня