Політика
13 травня 2020
Рада зібралася на позачергове засідання: на порядку денному понад 25 законопроєктів
Порядок денний опубліковано на сайті парламенту.
news-image

Верховна Рада України в середу, 13 травня, зібралася на позачергове засідання, на якому зокрема будуть розглянуті питання боротьби проти коронавірусу COVID-19.

Порядок денний опубліковано на сайті парламенту. Очікується, що депутати обговорять 26 питань і законопроєктів.

Відомо, що засідання розпочнеться з години запитань до уряду, а також звіту голови НБУ. Водночас джерела у Раді повідомляють, що очікується і візит президента Володимира Зеленського.

Серед основних питань розглянуть проєкти Законів України:

про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України для запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) (реєстр. № 3383);

про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення захисту телекомунікаційних мереж) (реєстр. № 2654);

про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" (реєстр. № 3314);

про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) (реєстр. № 3377).

Раніше Верховна рада України схвалила за основу та в цілому проект закону №3376-1 "Про внесення змін до статті 39 ЗУ "Про захист населення від інфекційних хвороб" (щодо додаткових гарантій прав медичних та інших працівників, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб, та членів їх сімей).

Зазначимо, у квітні 2020 року 60 народних депутатів пропустили понад 30% голосувань у Верховній Раді. Тепер їм за цей місяць можуть не відшкодувати витрати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень.

Читайте також:Рада запровадила додаткові заходи для підвищення соцзахисту медиків