Україна
13 травня 2020
Найголовніше за день: протести автоперевізників та вкладників «Укрбуду», прийняття «антиколомойського» закону, податкові канікули для ФОПів
Читайте про найголовніші події дня, 13 травня.
news-image

Журналісти інфопростору «Є!» підготували для вас найактуальніші новини за сьогодні, 13 травня.

Протести автоперевізників та вкладників «Укрбуду»

У центрі Києва сьогодні, 13 травня, зібралися представники автоперевізників, які проводили акцію протесту з вимогою відновлення автобусних перевезень. 

На місці подій перебувв кореспондент «Є!» та проводив пряму трансляцію. На Європейську площу з'їхалися автобуси зі всієї країни. Водії вимагали від Кабміну дозволу на внутрішні та міжнародні перевезення. За словами водіїв, "автобусний бізнес передали нелагалам", у той час як автоперевізники не можуть працювати та заробляти.

В свою чергу Шмигаль зазначив, що якщо зараз запустити транспорт, то це призведе до спалаху коронавірусу.

Також сьогодні вкладники ЖК "Укрбуд" влаштували автомітинг під КМДА та Міноборони. Протестувальники стверджують, що на їхніх житлових об'єктах досі не відновилося будівництво. І це попри обіцянку президента України. Протестувальники зазначають, що Міністерство оборони чинить перепони в будові. Серед тих хто ризикує залишитись без оселі - воїни АТО. Вкладники звертаються до Міністра Оборони Тарана з вимогою звернути увагу на тисячі сімей, які вклали власні кошти в квартири.

Прийняття «антиколомойського» закону

Верховна Рада 13 травня в другому читанні ухвалила законопроєкт, що регулює роботу банківської діяльності та від якого, зокрема, залежить отримання фінансової допомоги від МВФ.

"За" проєкт закону проголосували 270 народних депутатів. Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов втратять можливість повернути банк або отримати мільярдні компенсації.

Перед цим президент України Володимир Зеленський прибув до Верховної Ради і виступив зі зверненням до нардепів. Його промова була присвячена банківському закону 2571-д, який повинен стабілізувати економіку країни, а також подяці лікарям, які борються з коронавірусом.

Податкові канікули для ФОПів

Рада прийняла в другому читанні та в цілому законопроєкт №2166 про внесення змін до закону про збір та облік ЄСВ

Перелік осіб, звільнених від сплати ЄСВ, доповнили особами, які ведуть незалежну професійну діяльність, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю. Вони зможуть бути платниками ЄСВ виключно за умови добровільної участі.

Також від сплати ЄСВ за себе звільнять осіб, які ведуть незалежну професійну діяльність - за умови взяття їх на облік як ФОПів та провадження ними одного виду діяльності одночасно в якості ФОПів. Також від сплати податку звільнили осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Крім цього, ФОПам скасували зобов'язання (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності) сплачувати мінімальний розмір ЄСВ за місяці, у яких вони не отримали прибутку.

Зазначимо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль ініціює створення робочої групи при Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища, метою якої буде розгляд щодо видачі НЕК «Укренерго» великої кількості дозволів на приєднання до енергомереж, що стало, за його словами, однією з причин кризи на енергоринку. 

Також повідомляли, що міський голова Києва Віталій Кличко звернувся до уряду, щоб з 25 травня дозволити відновити роботу метро в столиці.

Читайте також:Інформація щодо заборони виїзду заробітчан за кордон не відповідає дійсності - Шмигаль