Досьє Загорій Гліб Володимирович

Нацбанк вважає експериментом різке підвищення мінімальної зарплати з 1 січня

У НБУ відзначають, що ініціатива уряду підвищити мінімальну заробітну плату до 3200 гривень створює певні фіскальні ризики.

Різкий перегляд урядом рівня мінімальних заробітних плат у нинішніх умовах є експериментом, який при сприятливому результаті може бути повторений в майбутньому в дещо менших масштабах, передає «Є!», посилаючись на УНІАН.

Про це йдеться в звіті НБУ про фінансову стабільність, опублікованому на сайті регулятора.

Як наголошується в документі, ініціатива уряду підвищити з 1 січня 2017 року мінімальну заробітну плату до 3200 гривень створює певні фіскальні ризики.

У той же час, Нацбанк допускає ймовірність суттєвих позитивних ефектів цього кроку у формі часткової детінізації заробітних плат у приватному секторі, підвищення стандартів життя і поліпшення платоспроможності домогосподарств.

Раніше Нацбанк оприлюднив оцінки, згідно з якими підвищення мінімальної зарплати додасть до показника інфляції в наступному році до 1 п. п., до показника зростання ВВП – до 0,5 п. п.

Як повідомлялось, Кабінет міністрів України 9 листопада подав до другого читання Верховної Ради проект державного бюджету на 2017 рік, який передбачає підвищення з 1 січня мінімальної заробітної плати вдвічі – до 3,2 тис. грн.

На зазначені цілі передбачено додаткові видатки в обсязі близько 28,3 млрд грн, що дасть змогу забезпечити виплату підвищеної заробітної плати працівникам бюджетної сфери.

Додаткові доходи уряд очікує отримати за рахунок підвищення відрахувань прибутку Національного банку України на 4 млрд грн, дивідендів – на 1,6 млрд грн і зростання податкових надходжень у результаті підвищення зарплати - на 9,4 млрд грн по держбюджету і на 10,9 млрд грн – по місцевих бюджетах.

23.01.2017 о 20:10
«Ми їли сніг і лід» - дівчина, яка вижила після сходження лавини в...
20.01.2017 о 19:30
Володимир Гройсман перетворився на Трампа та аніме «няшу» (фото)
20.01.2017 о 16:24
Хто з українських політиків полетів на інавгурацію Трампа?
20.01.2017 о 14:33
Під завалами готелю в Італії виявлено вісім людей, які вижили
20.01.2017 о 14:15
Нардеп Чумак прокоментував закриття Липецької фабрики (відео)
20.01.2017 о 12:42
Півроку з дня загибелі Павла Шеремета: що відомо про розслідування?
19.01.2017 о 22:25
Секс-скандал Клінтона і Левінські покажуть в «Американській історії...
19.01.2017 о 21:38
Топ маразмів. Найбільш недолугі вигадки бойовиків та російської...
19.01.2017 о 13:00
Є «політична позиція», яка дозволяє виключити Савченко з комітету...
19.01.2017 о 10:15
Терорист розповів, чому вибрав нічний клуб Reіna для атаки в новорічну...
18.01.2017 о 15:08
Чубаров хоче, щоб після слів Савченко президент скликав комісію
18.01.2017 о 13:37
За перестрілку у Княжичах покарано 20 осіб
17.01.2017 о 22:10
Трамп переплутав свою дочку зі сторонньою жінкою (фото)
17.01.2017 о 11:47
Уряд Киргизії назвав суму, яку виплатять сім'ям загиблих при...
17.01.2017 о 09:38
Авіакатастрофа під Бішкеком: МВС Киргизстану прокоментувало версію...
Сьогодні о 04:29
Поліція затримала особистого охоронця «мера» Слов'янська
Сьогодні о 03:26
Розгорнувся скандал навколо НСК «Олімпійський»
Сьогодні о 02:30
Злодії-іноземці затримані поліцією на Херсонщині
Сьогодні о 01:47
Госпіталі «ЛНР» заповнені: бойовики займають цивільні лікарні
Сьогодні о 01:08
Опубліковані фото із нового місця проживання Геращенко
Сьогодні о 00:36
Половина жителів Донбасу не підтримує Росію: заявили сепаратисти
23.01.2017 о 23:59
У Молдові заарештували бойовика «ДНР» (відео)
23.01.2017 о 23:49
Шахрайка напросила півтора мільйона «на АТО» (відео)
23.01.2017 о 23:35
Політичний тероризм Росії: Турчинов про «замах на Геращенко»