17 березня 2018
Паралімпіада-2018: медальний залік 17 березня
Українську збірну у Пхьончхані представляють 30 спортсменів.

Зимова Паралімпіада-2018 розпочалася у Пхьончхані 9 березня і триватиме до 18 березня.

На дванадцятій Зимовій Паралімпіаді-2018 пройдуть змагання із шести видів спорту, українці беруть участь у змаганнях із трьох – біатлону, лижних перегонів і сноуборду.

Українську збірну у Пхьончхані представляють 30 спортсменів: 23 з них беруть участь у змаганнях, ще 10 – їхні гайди, люди, які допомагатимуть спортсменам стартувати і пересуватися трасою.

1. США – 33 медалі (золото – 12, срібло – 14, бронза – 7)

2. Нейтральні паралімпійські атлети (Росія) – 23 медалі (золото – 8, срібло – 10, бронза – 5)

3. Канада – 24 медалі (золото – 8, срібло – 1, бронза – 15)

4. Німеччина – 16 медалей (золото – 6, срібло – 8, бронза – 2)

5. Україна – 21 медаль (золото – 6, срібло – 7, бронза – 8)

6. Словаччина – 9 медалей (золото – 6, срібло – 2, бронза – 1)

7. Франція – 16 медалей (золото – 5, срібло – 7, бронза – 4)

8. Білорусь – 12 медалей (золото – 4, срібло – 4, бронза – 4)

9. Японія – 9 медалей (золото – 3, срібло – 3, бронза – 3)

10. Нідерлади – 7 медалей (золото – 3, срібло – 3, бронза – 1)

11. Швейцарія – 3 медалі (золото – 3, срібло – 0, бронза – 0)

12. Італія – 4 медалі (золото – 1, срібло – 2, бронза – 1)

13. Норвегія – 6 медалей (золото – 1, срібло – 1, бронза – 4)

14. Австралія – 4 медалі (золото – 1, срібло – 0, бронза – 3)

15. Фінляндія – 3 медалі (золото – 1, срібло – 0, бронза – 2)

15. Південна Корея – 3 медалі (золото – 1, срібло – 0, бронза – 2)

17. Казахстан – 1 медаль (золото – 1, срібло – 0, бронза – 0)

18. Велика Британія – 5 медалей (золото – 0, срібло – 4, бронза – 1)

19. Австрія – 6 медалей (золото – 0, срібло – 2, бронза – 4)

20. Іспанія – 2 медалі (золото – 0, срібло – 1, бронза – 1)

21. Швеція – 1 медаль (золото – 0, срібло – 1, бронза – 0)

22. Нова Зеландія – 2 медалі (золото – 0, срібло – 0, бронза – 2)

23. Бельгія – 1 медаль (золото – 0, срібло – 0, бронза – 1)

23. Хорватія – 1 медаль (золото – 0, срібло – 0, бронза – 1)

23. Польща – 1 медаль (золото – 0, срібло – 0, бронза – 1)

У рамках першого дня Паралімпіади-2018 українські спортсмени здобули одну золоту, одну срібну та три бронзових нагороди. "Золото" здобув Віталій Лук'яненко, "срібло" виборола Оксана Шишкова у біатлонній гонці на 6 кілометрів серед спортсменок з вадами зору. Бронзу здобули Людмила Ляшенко у біатлонній гонці на 6 кілометрів серед спортсменок стоячи, Ігор Рептюх – у біатлонній гонці на 7,5 кілометра серед спортсменів стоячи та Анатолій Ковалевський – у біатлонному спринті на 7,5 кілометра серед чоловіків з вадами зору.

Другого дня Паралімпіади Максим Яровий приніс Україні другу золоту медаль, здобувши перемогу у лижних перегонах на 15 кілометрів серед чоловіків.

На третій день змагань українські спортсмени завоювали ще три нагороди. "Золото" здобув Ігор Рептюх у лижній гонці вільним стилем на 20 кілометрів (стоячи). Оксана Шишкова завоювала "срібло" у лижних гонках на відстань 15 кілометрів (з вадами зору). Людмила Ляшенко стала бронзовою призеркою на дистанції 15 кілометрів (стоячи).

Четвертого дня Паралімпіади українці завоювали аж 6 медалей: 2 золоті, 2 срібні та дві бронзові. Чемпіоном у біатлонній гонці на 12,5 км (сидячи) став Тарас Радь, відірвавшись від найближчого переслідувача більш ніж на одну хвилину. Оксана Шишкова здобула "золото" в гонці на 10 кілометрів (з порушенням зору). У біатлонній гонці на 12,5 км (з порушенням зору) срібну медаль здобув Олександр Казик, а третім став також українець Юрій Уткін. Ігор Рептюх додав до своїх золотої та бронзової медалей ще й срібну, посівши друге місце в індивідуальній гонці на 12,5 км стоячи. А Людмила Ляшенко поповнила скарбничку збірної України "бронзою" в гонці на 10 км.

На п'ятий день змагань Україна здобула одну бронзову медаль. Оксана Шишкова фінішувала третьою у лижному спринті на 1,5 кілометра (з порушенням зору).

На шостий день Паралімпіади не було змагань за участю України, тож у нашій скарбничці, як і напередодні, 16 медалей. Втім, наша збірна опустилася у медальному заліку на п'яте місце: 15 березня нашу команду випередили Словаччина та Франція. Нагадаємо, США посідають першу сходинку, а нейтральні паралімпійські атлети (Росія) – другу.

Сьомого дня змагань українська команда здобула ще три медалі: одну золоту і дві срібні. Біатлоністка Оксана Шишкова фінішувала другою в гонці на 12,5 км (з порушенням зору). А в чоловічій гонці на 15 км (з порушенням зору) золоту медаль здобув Віталій Лук'яненко, Олександр Казик став другим.

У передостанній, восьмий змагальний день паралімпійське срібло Україні приніс Григорій Вовчинський, показавши другий найкращий результат у лижній гонці на 10 кілометрів серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату. Бронзу в скарбничку збірної України поклав Максим Яровий у лижних гонках на дистанції 7,5 кілометра серед чоловіків у категорії "сидячи".