Україна
10 червня 2020
Тарифи на компослуги в Україні можуть впасти
У новій програмі співпраці України з МВФ немає жорстких вимог з конкретних речей, зокрема, підвищення комунальних тарифів.
news-image

За комунальні послуги в наступному опалювальному сезоні українці можуть заплатити менше. Комуналка в Україні може здешевшати, тому що ринкова ціна на газ нижча від тієї, яка закладена в нинішніх тарифах.

У новій програмі співпраці України з МВФ немає жорстких вимог з конкретних речей, зокрема, підвищення комунальних тарифів. Про це в ефірі одного з телеканалів розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Є прописані дорожні карти тих кроків, які потрібні Україні – "антикорупційні речі, виважена грошова бюджетна політика", наголосив глава уряду.

Щодо якихось змін цін і тарифів – це теж не прописано (у програмі співпраці з МВФ – 24 канал). Воно і не може бути прописано, це внутрішня справа України", – запевнив Шмигаль.

Зростання тарифів не буде

Він також зазначив, що в Україні ціни на електрику, газ та опалення є ринковими

Про підвищення тарифів мова не йде, – повідомив прем’єр також на своїй фейсбук-сторінці.

Він нагадав, що минулого опалювального сезону фіксована ціна газу в тарифах була прописана на рівні понад 6,5 тисячі гривень за тисячу кубометрів. Зараз на ринку ціна газу є удвічі меншою.

Щоб українці в наступному сезоні не переплачували за опалення, наше завдання зробити так, аби ціна газу в тарифах відповідала ринковій ціні, а не була завищеною", – написав Шмигаль.

Зауважимо, в ніч проти 10 червня МВФ виділив Україні 5 мільярдів доларів за новою 18-місячною програмою фінансування. Гроші мають піти на боротьбу з наслідками коронавірусу і першу частину Україні вже перерахували.

Також повідомляли, що тарифи на воду значно зростуть, а борги за її постачання в столиці будуть стягувати колектори, які запрацюють незабаром.

Читайте також:МОЗ перегляне тарифи на медичні послуги