Суспільство
18 червня 2020
Інфекціоніст назвав причини зростання захворюваності COVID-19 в Україні
Українці почали нехтувати протиепідемічними рекомендаціями МОЗ.
news-image

Зростання кількості нових хворих на COVID-19, яке зафіксоване в останній тиждень, пов'язане з тим, що українці почали нехтувати протиепідемічними рекомендаціями МОЗ. Проте, вірус нікуди не відступив.

Про це РБК-Україна розповів доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії імені Шупика Федір Лапій.

За словами інфекціоніста, українці втомилися від постійних карантинних обмежень, також багато зіткнулися з економічними труднощами.

Впливає і погода - коли на вулиці сонце, складно всидіти вдома і утриматися від звичного в цю пору відпочинку на пляжі або десь ще у компанії. Крім того, багато втрачають віру в існування і загрозу COVID-19, оскільки ефективні карантинні заходи призвели до того, що немає величезної кількості хворих, люди їх не бачать і ведуться на різні фейкові повідомлення про те, що коронавірусна хвороба - це не проблема і її випадки практично не зустрічаються", - пояснив виданню Федір Лапій.

Він підкреслив, що вірус нікуди не відступив. Люди продовжать хворіти до тих пір, поки не буде вакцини, або ж поки не сформується колективний імунітет за умови, що вірус не буде мутувати, уточнив інфекціоніст.

Нагадаємо, карантин продовжать до 31 липня. 17 червня на засіданні Кабінету міністрів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна продовжить дію адаптивного карантину до 31 липня.

Як стало відомо, Україна розпочинає перемовини щодо закупівлі вакцин проти COVID-19. Йдеться про вакцину компанії АstraZeneca, яку підприємство розробило разом Оксфордським університетом і продовжує працювати над нею.

Зазначимо, Шмигаль хоче жорсткіше карати за відсутність маски у транспорті й приміщеннях.

Читайте також:Ізраїльські вчені створили багаторазову захисну маску. Вона самоочищується від зарядки для телефону