Війна
17 липня 2020
18- та 19-літніх призиватимуть лише за письмової згоди, - міністр оборони
Військкоматам надали вказівки давати документи про відстрочку для студентів, які закінчили бакалавратуру та вступають до магістратури, до жовтня.
news-image

Військовий призов триватиме до 31 липня. Військкоматам дали вказівки про надання відсрочки вступникам на магістратуру. Про це міністр оборони Андрій Таран повідомив на годині запитань до уряду у Верховній Раді, передає кореспондент Еспресо.TV.

Що стосується призову на строкову службу у травні - липні цього року.. Безумовно, через пандемію та карантин, весняний призов 2020 року проходить у безпрецендентних умовах. Відповідним указом президента України, а також розпорядженням уряду, його було перенесено на травень-липень.Призов триватиме до 31 липня цього року", - відзначив Таран.

Міністр зазначив, що військкоматам надали вказівки давати документи про відстрочку для студентів, які закінчили бакалавратуру та вступають до магістратури, до жовтня.

У випадку порушення прав здобувачів освіти, звертайтесь на гарячу лінію Міноборони. Кожен випадок порушення прав здобувачів освіти ретельно розглядається і винуватці будуть притягнені до відповідальності", - заявив міністр оборони.

Міністр додав, що рішенням уряду було визначено порядок вступу випускників шкіл.

18- та 19-літні випускники можуть бути забрані по призову лише за власним бажанням. Для цього вони повинні дати письмову згоду на призов.

У випадку порушення прав здобувачів освіти, звертайтесь на гарячу лінію Міноборони. Кожен випадок порушення прав здобувачів освіти ретельно розглядається, і винуватці будуть притягнені до відповідальності", - заявив міністр оборони.

Нагадаємо, через відтермінування вступної кампанії військкомати до армії не забиратимуть. У Міністерстві освіти і науки запевняють, що домовилися з Міноборони й випускників шкіл та закладів вищої освіти не призиватимуть до армії у цей період.

До речі, штрафи та неможливість працевлаштування: в Україні з'являться нові правила військової служби. У законопроєкті є важлива норма – щоб підписати трудовий договір, українцям доведеться надати документи про військовий облік.

Як стало відомо, на військову службу у червні-липні призовуть 500 офіцерів запасу. Підлягатимуть призову 500 офіцерів запасу віком до 43 років, які закінчили кафедри військової підготовки, мають вищу освіту не нижче бакалавра та не проходили військову службу.

Читайте також:Українські військові виконують миротворчу місію у світі