Політика
28 липня 2020
Кучма більше не братиме участь в переговорах щодо Донбасу — Зеленський
За словами Зеленського, Кучма сам вирішив припинити свою участь в діяльності ТКГ. Причини такого рішення політики не назвали.
news-image
Голова української делегації у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма більше не братиме участь у переговорах в Мінську.

Про це оголосив президент Володимир Зеленський.

Він подякував Кучмі за роботу в Мінському процесі й зазначив, що вона була надзвичайно важливою та водночас складною.

За словами Зеленського, Кучма сам вирішив припинити свою участь в діяльності ТКГ. Причини такого рішення політики не назвали.

«Дякую за всі зусилля, яких ви доклали для розблокування Мінського процесу задля досягнення миру. Ваш досвід був надважливим і надзвичайно потрібним. Завжди готовий почути вашу пораду в майбутньому», — сказав Зеленський під час зустрічі з Леонідом Кучмою 28 липня.

Зі свого боку Кучма зазначив, що за останній рік робота ТКГ значно просунулася. Він зауважив, що й надалі у разі потреби готовий ділитися досвідом і надавати консультації щодо кроків на шляху до встановлення миру.

Нагадаємо, президент України в 1994-2005 роках Леонід Кучма вдруге очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі 3-го червня 2019 року. Хто тепер буде головою української делегації — поки невідомо.

5 травня 2020 року президент України Володимир Зеленський затвердив новий склад делегації, що представлятиме Україну у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Після виходу Кучми з делегації там залишаться:

перший заступник глави делегації — віцепрем'єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков;

заступник глави делегації — голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, народний депутат України Олександр Мережко;

представник України в робочій підгрупі з соціально-економічних питань — заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Юлія Свириденко;

представник України в робочій підгрупі з політичних питань — голова комітету Верховної Ради України з питань правової політики, народний депутат України Андрій Костін;

представник України в робочій підгрупі з безпекових питань — заступник міністра оборони України Олександр Поліщук;

представник України в робочій підгрупі з гуманітарних питань — голова комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, народний депутат України Галина Третьякова.

Крім того, до засідань ТКГ долучилися журналісти Сергій Гармаш і Денис Казанський, які у 2014 році були змушені виїхати з Донецька. Вони беруть участь як представники тимчасово окупованих територій Донецької та Луганського областей.

Раніше повідомляли: Кучму визнали кращим президентом України: без професійної команди не було б успіху.

Також радимо почитати велике інтерв'ю Анни Скороход. Ти/Ви з Сергієм Савінцевим.

Читайте також:Повне та всеосяжне припинення вогню (інфографіка)