Світ
20 листопада 2020
ВООЗ не рекомендує лікувати хворих на COVID-19 «Ремдесивіром» через його неефективність
У жовтні українське МОЗ дозволило ввезти до нас «Ремдесивір».
news-image
Всесвітня організація охорони здоров'я не рекомендує лікувати пацієнтів із коронавірусною хворобою препаратом «Ремдесивір», оскільки не виявилося доказів його ефективності для людей із різною тяжкістю COVID-19. Водночас в Україні розподіляють препарат у регіональних лікарнях.

Про це йдеться на сайті організації.

ВООЗ провела чотири дослідження препарату з понад 7 тисячами пацієнтів, але не виявила позитивного впливу на смертність від вірусу, необхідність підключення до ШВЛ та прискорення одужання пацієнта.

Потрібно більше досліджень, щоб виявити наслідки використання препарату для певних груп пацієнтів. Такі випробування планують продовжити.

Що це за препарат?

Препарат «Ремдесивір» розробила американська компанія Gilead ще під час спалаху вірусу Ебола, однак тоді він не був ефективним. Раніше в окремих випадках лікарі повідомляли про покращення здоров’я пацієнтів із COVID-19 після вживання «Ремдесивіру». Однак підтвердженої ефективності препарат не мав.

15 жовтня ВООЗ опублікувала свої результати дослідження та назвала препарат неефективним для лікування коронавірусу. До того ж частина пацієнтів, які приймали «Ремдесивір» для лікування від COVID-19, згодом страждали на порушення в роботі нирок.

У жовтні українське МОЗ дозволило ввезти до нас «Ремдесивір» після того, як управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) вперше затвердило препарат для лікування COVID-19. 10 листопада українське МОЗ повідомило, що закупило 28 тисяч флаконів препарату, його вже почали розподіляти в регіональні лікарні.

14 575 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 20 листопада 2020 року. Зокрема, захворіли 549 дітей та 613 медпрацівників. Про це повідомляє МОЗ.

Радимо почитати: Борислав Береза: «За те, що комусь не змогли надати кисень і місце в палаті, несуть відповідальність Зеленський і Шмигаль»