новини

Порошенко не підпише закон про реструктуризацію валютних кредитів – Кононенко

Президент Петро Порошенко не підпише ухвалений в четвер парламентом закон про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті.

Такий прогноз озвучив перший заступник глави парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононенко.

"Я думаю, що (президент) накладе вето", - сказав політик, відповідаючи на запитання "Інтерфакс-Україна", чи підпише, на його думку, Петро Порошенко цей закон.

Заступник голови фракції так прокоментував ухвалення цього закону: "Парламент під тиском прийняв божевільний закон - мінус 90 мільярдів (грн) в країні".

Як відомо, Верховна Рада 229 голосами схвалила в остаточному третьому читанні законопроект №1558-1 про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті за курсом на момент їх отримання.

Видача валютних кредитів населенню в Україні була припинена в червні 2009 року, коли офіційний курс гривні становив близько 7,61 грн/$ 1. Однак найбільший їх обсяг був виданий до кризи 2008 року за курсом близько 5 грн/$ 1. Позичальників приваблювала більш низька ставка за валютними кредитами: наприклад, обслуговування кредиту в доларах під 10% річних за вісім років обходилося вдвічі дешевше гривневого кредиту під 20% річних.

Під тиском валютних позичальників, які заявляють про неможливість обслуговувати свої кредити після девальвації гривні, офіційний курс якої сьогодні становить близько 21 грн/, в Раду був внесений законопроект про примусову конвертацію всіх споживчих кредитів за курсом на день їх оформлення без обмеження суми заборгованості.

Згідно з меморандумом української влади з Міжнародним валютним фондом (МВФ), сторони налаштовані на підтримку добровільного переговорного процесу між позичальниками і банками щодо реструктуризації валютних іпотечних кредитів. У зв'язку з цим серед зобов'язань української сторони - застосування президентом країни права вето до закону, який вимагатиме примусову конвертацію валютних іпотечних кредитів у гривневі.

2 липня 2015, 23:49

Loading...

До теми