Нобелівську премію з медицини отримали дослідники паразитів
Нобелівську премію із фізіології або медицини отримали троє вчених - Вільям Кемпбелл, Сатоші Омура і Ту Юю - за роботу в галузі паразитарних захворювань.
news-image

Про це повідомляє «Єдність» з посиланням на іноземні джерела.

Вільям Кемпбелл та Сатоші Омура отримали нагороду за відкриття нового лікування інфекцій, які спричиняють аскариди. Ту Юю відзначена за розробку нової антималярійної терапії.

Нобелівський комітет сказав, що робота цих вчених змінила життя сотень мільйонів людей, які постраждали від цих захворювань.

Від малярії, яку переносять комарі, щороку помирають більше 450 тисяч людей у світі і мільярди ризикують заразитись цією інфекцією. А паразитичні черв'яки стають причиною таких захворювань як річкова сліпота та слонова хвороба.

Після десятиліть обмеженого поступу відкриття двох нових препаратів - авермектина проти річкової сліпоти та слонової хвороби, а також артемізинина проти малярії - було дуже важливим.

Нагадаємо, минулого року Нобелівську премію в цій галузі отримали троє науковців, які відкрили "навігаційну систему" мозку - Джон О'кіф, Едвард Мосер і Мейбріт Мосер.

Читайте також: "Наступного разу я хотів би вручати премію імені Кличка" - президент Європарламенту нагородив Київського мера