Події
30 травня 2016
Російський бізнесмен Григоришин став громадянином України
Бізнесмен звернувся за українським паспортом по праву народження.
news-image

Російський бізнесмен Костянтин Григоришин отримав громадянство України, інформує «Є!» з посиланням на LB.ua, якому повідомило джерело в МВС.

Як повідомляється на сайті Державної міграційної служби, громадянин Росії і Кіпру Григоришин Костянтин Іванович звернувся із заявою про набуття громадянства України в спрощеному порядку, так як народився в Україні.

Він надав всі необхідні документи, в тому числі зобов'язався припинити громадянства Росії і Кіпру.

ДМС зазначає, що підстав відмовити Григоришину в громадянстві відомство не знайшло. Наявність кримінального провадження в Росії таким не є у випадку з Григоришиним.

Реалізація права на набуття громадянства України за територіальним походженням є суб'єктивним правом, залежить тільки від волевиявлення особи і не може бути обмежена державою, - йдеться в заяві Головної медичної ради.

Повідомляється, що прохання про отримання громадянства України Григоришин подав 15 березня 2016 року.

Нагадаємо, Костянтин Григоришин народився в Запоріжжі, але значну частину життя прожив в Москві. Бізнес-активи російського олігарха, в тому числі підприємства енергетики, судно- і машинобудування в основному зосереджені в Україні. Григоришин очолює групу "Енергетичний стандарт", володіє компанією "Запоріжтрансформатор" - монополістом у виробництві силових трансформаторів, є мажоритарним акціонером сумського НВО ім.Фрунзе, "Укррічфлоту", а також співвласником дев'яти українських обленерго.

Читайте також: В РФ заочно заарештували Григоришина