Світ
3 лютого 2017
Портников пояснив, чому Україна не вступить у НАТО
Момент істини відбудеться після врегулювання війни на Донбасі.
news-image

Приєднання України до НАТО не відбудеться, навіть якщо за нього виступить кожен українець.

Про це в статті на "Еспресо" пише політичний оглядач Віталій Портников, коментуючи слова Президента Петра Порошенко з інтерв'ю Berliner Morgenpost про можливий референдум щодо вступу в Альянс, передає «Є!».

Навіть далека від політики людина розуміла, що приєднання до НАТО - це конфлікт з Росією. А Україні не потрібні конфлікти ні з Росією, ні з Заходом. Саме тому президент Віктор Ющенко, який був прихильником євроатлантичної інтеграції, виявився з цього питання в ізоляції навіть серед своїх соратників – про виборців я вже й не згадую. А Петро Порошенко, коли говорить про вступ до НАТО, спирається на думку більшості громадян, і не ризикує, – зазначає Портников.

На думку журналіста, різка зміна громадської думки – це "заслуга" російського президента Володимира Путіна, який почав агресію проти України.

НАТО сприймається як "парасолька", наявність якого не дало б Росії можливості окупувати Крим та Донбас. Тут поведінку українського громадянина визначається прислів'ям "заднім розумом міцний". Тому що Україна в НАТО ще не вступила, а агресія вже сталася. Тому зараз євроатлантична інтеграція України – це теорія. Якщо до російської агресії Альянс не зміг досягти консенсусу щодо надання нашій країні навіть "Плану для членства", який нікого ні до чого не зобов'язував, то розраховувати на консенсус зараз не доводиться. До врегулювання конфлікту з Росією двері НАТО для України закриті, – пише автор.



Портников вважає, що момент істини відбудеться після врегулювання війни на Донбасі.

Уявімо собі, що в Росії змінилася влада, нове керівництво погодилося з деокупацією Донбасу і Криму, Україні виплачені репарації, над учасниками конфлікту і колабораціоністами проведені відкриті судові процеси, новий президент Росії говорить про "злочинну політику Путіна", "нову дружбу між Росією і Україною" і" подоланні наслідків окупації". Чи захоче більшість громадян України приєднатися до НАТО в цей момент, коли Україна нічого не загрожуватиме, а члени Альянсу будуть готові прийняти нашу країну до свого складу? – пише журналіст.

 

Це вже буде не вибір жертви. Це буде вибір самодостатньої країни, – додав оглядач.