Світ
3 березня 2017
У Bellingcat стверджують, що однозначно встановлено особу екс-офіцера ГРУ РФ з позивним Похмурий, причетного до загибелі MH17
Bellingcat оприлюднила нові дані про Дубинський
news-image

Міжнародна експертно-журналістська група Bellingcat повідомляє, що з'явилися однозначні підтвердження особи російського офіцера з позивним Похмурий, причетного до появи в Донецькій області установки "Бук", з якої 17 липня 2014 року було збито Boeing рейсу MH17.

Про це йдеться в опублікованій 2 березня другій частині доповіді Bellingcat про офіцера Головного розвідувального управління РФ Сергія Дубинський, ідентифікованому як Похмурий, передає «Є!»  з посилання на ГОРДОН.

Після публікації першої частини доповіді, як стверджують в Bellingcat, користувачі мережі виявили пости Дубинського на форумах Glav.su під ніком Поганий. В одному з постів автор підтвердив дату народження, збігається з датою народження Дубинського, а також справжність свого голосу на записи, опублікованій СБУ.

Щоб підтвердити особистість Дубинського, один з користувачів запитав його, на якому автомобілі той їздив в Слов'янську в 2014 році. Дубинський відповів 12 липня 2015 року, що їздив на чорному Peugeot 3008. Машина цієї моделі потрапила на відео колони з" буком 332 "в Макіївці 17 липня 2014 року. Це не означає, що Дубинський знаходився в цій машині, проте, цілком ймовірно, вона використовувалася розвідкою "ДНР", - йдеться в доповіді.

Автори доповіді заявили, що після аналізу нових свідчень, а також опублікованих СБУ і міжнародної слідчою групою, яка розслідує катастрофу MH17, перехоплень телефонних переговорів, особистість Дубинського-похмурого встановлена ​​однозначно.

Саме ця людина була "ключовим організатором" "Бука" в район Сніжного в день, коли був збитий Boeing, а потім брав участь в пошуку "важливих матеріалів" на місці загибелі MH17, пишуть автори розслідування.

Дослідницька група Bellingcat 15 лютого опублікувала доповідь, присвячену ймовірного організатора перевезення на Донбас комплексу "Бук", який збив пасажирський Boeing 777 влітку 2014 року. У звіті стверджується, що цим питанням займався відставний офіцер Головного розвідувального управління РФ Сергій Дубинський (позивний Похмурий).