Події
15 березня 2017
За рахунок підроблених результатів ЗНО до вишів вступили близько 200 дітей депутатів, міністрів, чиновників, - повідомляють в ГПУ
Участь у фальсифікаціях результатів ЗНО брав майже весь керівний склад УЦОЯО, крім чинного нині керівника центру.
news-image

Серед абітурієнтів, які вступили до вузів за підробленими результатами ЗНО, є діти колишнього керівництва декількох міністерств, діти народних депутатів, працівників апарату Верховної Ради і державних установ.
Про це в своєму виступі на розширеному засіданні Комітету ВР з питань науки і освіти сказав прокурор Генеральної прокуратури Олександр Новіков, повідомляє «Є!», з посиланням на Укрінформ.

"З цих 200 осіб, переважна більшість - .. діти працівників апарату Верховної Ради, народних депутатів колишнього скликання, в тому числі окремих перших керівників Верховної Ради. Є серед них колишні керівники Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, міністерства оборони України. Я називаю ті органи, де зафіксовані десятки фактів таких дій, у тому числі Державна фінансова інспекція, зараз Державна аудиторська служба України - перші керівники ", - сказав Новіков.Він зазначив, що особи, які безпосередньо займалися підробкою результатів, "математично аналізували, як підвищити бал, щоб не зіпсувати математичну картину ЗНО".

"Навіть там, де люди взагалі не здавали (ЗНО - ред.), не проходили порогового бала, підвищували до того порога, щоб не виходити за межі математичної картини", - сказав Новіков.Прокурор зазначив, що понад 100 осіб були відраховані з бюджетних місць навчання за використання підроблених балів ЗНО, на ці місця були зараховані ті абітурієнти, які мали на це право за результатами тестів.

За словами Новикова, деякі студенти оплатили вартість навчання, і таким чином потерпілим була відшкодована вартість їх навчання на контрактній основі.

Також він повідомив, що Генпрокуратура зараз встановлює суму коштів, яка незаконно використовується для навчання тих осіб, чиї результати ЗНО були підроблені. Представник прокуратури звернувся до Міністерства освіти і науки з проханням відновити права тих абітурієнтів, які не змогли вступити на бюджетні місця за махінації з балами ЗНО.

"Хочу звернути увагу на таку фундаментальну річ. Згідно з Конституцією, завданням органів державної влади, Міністерства освіти і науки є забезпечення рівності громадян на здобуття вищої освіти на конкурсних умовах. На даний момент Міністерство освіти захищає тих осіб, які подали підроблені результати в вуз і здобувають освіту за кошти державного бюджету, і ні слова не сказав про тих постраждалих, які не отримали вищу освіту внаслідок дій таких осіб. Хочу звернути увагу, що згідно з частиною 3 ст. 127 Кримінально-процесуального кодексу України в такому разі відшкодування коштів тим особам, які постраждаливід таких дій, буде здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету з наступними регресними вимогами до посадових осіб конкретних державних органів, винних у відповідних порушеннях ", - підкреслив Новіков.


Щодо роботи Українського центру оцінювання якості освіти, то, за словами Новікова, в даний час необхідно реалізувати систему поновлення дійсних балів зовнішнього незалежного тестування. Новиков поінформував, що підробка результатів тестування почалося ще з 2008 року, коли проходження ЗНО стало обов'язковою умовою вступу до вузів.

За його словами, участь у фальсифікаціях результатів ЗНО брав майже весь керівний склад УЦОЯО, крім чинного нині керівника центру, а також окремі керівники Одеського, Івано-Франківського регіональних центрів оцінювання якості освіти. Змін результатів ЗНО не було зафіксовано в роботі Львівського і Донецького центрів.

Читайте також: «Коли зайшов син, я вже нічого не міг зробити» - професор, діти якого з`явилися у прямому ефірі, дав інтерв`ю
Читайте також: Кличко презентував інвестиційний потенціал Києва на міжнародній виставці нерухомості MIPIM