Події
16 березня 2017
Росіяни знову відправили на територію України гумконвой
Нібито у конвої продукти харчування і дитяче харчування.
news-image

Державна прикордонна служба підтверджує, що черговий російський гумконвой в'їхав на території України через тимчасово непідконтрольні ділянки  кордону, інформує «Є!» з посиланням на Українську Правду.

Про це повідомив помічник голови Держприкордонслужби - речник Держприкордонслужби Олег Слободян.

"Російська сторона в односторонньому порядку здійснила оформлення проходження "гумконвою". Загалом з 5:45 до 6:45 через російські пункти Донецьк та Матвєєв Курган на тимчасово непідконтрольні території України прослідували дві колони загальною чисельністю 40 вантажівок", - сказав Слободян.
"Оскільки Міжнародний комітет Червоного хреста не брав участі в огляді вантажів, відповідні представники нашої міжвідомчої групи могли лише візуально оглянути колони", - зазначив він.

За словам Слободяна, встановлено, що нібито у конвої продукти харчування і дитяче харчування.

"Однак ми не можемо стверджувати це достеменно", - додав Слободян.

Це 62-й гумконвой з РФ, який незаконно перетинає український кордон через неконтрольовані ділянки.

Як відомо, російська сторона відмовляється надавати Україні інформацію про зміст вантажу, а характер вантажу часто не відповідає зазначеному в повідомленнях з боку РФ.

За даними розвідки, автомобілі так званого "гумконвоя" раніше завозити на Донбас боєприпаси і зброю. Після встановлення залізничного руху, боєприпаси зазвичай перевозяться у потягах.

Росія відмовляється завозити гумконвої через контрольовані ділянки кордону з РФ, попри вимоги України.