новини

Іран і Венесуела домовилися запобігати падінню цін на нафту

Президент Ірану Хасан Рухані і його венесуельський колега Ніколас Мадуро підписали угоду про координацію дій щодо запобігання подальшому зниженню світових цін на нафту.

Угода була підписана за результатами офіційного одноденного візиту в Тегеран Президента Мадуро, повідомляєЄ l Єдність.інфо із посиланням на Кореспондент.

Під час двосторонніх переговорів президент Рухані заявив, що "раптові коливання цін на нафту негативно впливають на стабільність на світових ринках в цілому".

"Отже, ми повинні спробувати зберегти баланс цін на нафту", - сказав він.

У свою чергу Мадуро заявив, що "Іран і Венесуела мають виробити спільну угоду з контролю над цінами на нафту як для країн ОПЕК, так і для інших країн-експортерів, включаючи Росію".

"Така угода дозволила б на основі співробітництва розробити новий механізм регулювання світових цін на нафту і утримувати їх на прийнятному рівні", - наголосив Мадуро.

Присутній на переговорах керівник і духовний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї висловив упевненість, що зниження цін має короткостроковий характер і скоріше політичне підґрунтя, ніж економічне.

Він також висловив думку, що "спільні вороги (Ірану і Венесуели - ред.) використовують нафту як політичну зброю, і, безсумнівно, відіграють свою роль у значному падінні світових цін на неї".

Зазначимо, нещодавно американська компанія з видобутку сланцевої нафти і газу WBH Energy заявила про своє банкрутство на тлі різкого зниження світових цін на нафту.

Як повідомлялося, у листопаді минулого року країни-члени ОПЕК вирішили зберегти квоту на видобуток нафти на рівні 30 млн барелів на день, незважаючи на катастрофічне падіння цін на нафту. Також занепокоєння викликає стійкість попиту на нафту.

11 січня 2015, 10:30

 

Loading...

До теми

Авторизація