Політика
6 травня 2017
Антиурядовий протест у Варшаві: вийшли десятки тисяч людей
Причиною обурення демонстрантів стала політика правоконсервативної партії Ярослава Качиньського "Право і справедливість" (ПіС).
news-image

Маніфестанти у Варшаві незадоволені політикою правоконсервативного уряду Польщі. Вони вважають, що вона загрожує польській демократії. У правлячій партії критику відкидають.Тисячі людей у суботу, 6 травня, вийшли на марш протесту в столиці Польщі Варшаві.

Інформує «Є!»,  з посиланням на obozrevatel.com.

Причиною обурення демонстрантів стала політика правоконсервативної партії Ярослава Качиньського "Право і справедливість" (ПіС), яку вони вважають загрозою демократії у країні. Речники організаторів "Маршу свободи" зазначили, що уряд ПіС підірвав незалежність судів та інших інституцій влади, передає інформаційна агенція AP.

"Ми не дозволимо відібрати нашу свободу", - заявив на акції представник найбільшої опозиційної партії "Громадянська платформа", екс-міністр закордонних справ Гжегож Схетина, якого цитує агентство dpa.

Противники чинної влади виступають за демократичну та європейську Польщу. 

Утім, лідер ПіС Качиньський відкидає критику: "У нас демократія. Кожен має свої погляди, право на протест, на вибір, є свобода преси". Нагадаємо, що президент країни Анджей Дуда раніше допустив зміну конституції країни.

Міська влада та організатори мітингу оцінюють кількість учасників у 50 тисяч, поліція нарахувала дев'ять тисяч. Утім, ці цифри значно менші за найбільший антиурядовий марш у 2015 році, на який прийшли більше 240 тисяч людей.

Читайте також: Укрзалізниця призначила додаткові поїзди до Польщі на травневі вихідні
Читайте також: «Досить Путіна!»: Гасло, під яким сьогодні мітингують люди у Росії (фото)