Суспільство
13 червня 2017
Поганий стан доріг та руйнування пам'яток архітектури: особливості українського туризму
52% респондентів дотримується думки, що туризм в Україні не розвинений.
news-image

Стало відомо, як українці ставляться до подорожей в межах країни, скільки грошей вони на це витрачають, та які проблеми спіткають на шляху до вдалого відпочинку, пише «Є!» з посиланням на РБК.

Відповідне дослідження провів профільний туроператор по Україні компанія KrainaUA в рамках проекту "Змінюємо уявлення про подорожі Україною!".

Враження учасників опитування щодо стану українського туризму розділилися. 52% респондентів дотримується думки, що туризм в Україні не розвинений. 46% навпаки, - бачить туризм в Україні достатньо розвиненим. Всього 1% опитаних вважають, що вітчизняний туризм дуже розвинений.

Решта учасників впевнена у його відсутності. За даними опитування серед основних проблем подорожей по Україні названі такі: поганий стан доріг (87%), руйнування пам’яток культури і архітектури (66%), слаборозвинена інфраструктура (59%) та низький рівень сервісу (55%).

При цьому 23% респондентів, мандруючи Україною, звертають увагу на погані готелі. Також респонденти відзначили недостатність інформації про туристичні об’єкти та вартість туристичних послуг (по 0,6% відповідно).

 

Повідомляється, що традиційною порою для подорожей по Україні є літо. 44% опитаних  надаються перевагу відвідуванню улюблених та незнайомих місць влітку. Осінню люблять подорожувати власною країною 21% опитаних. Мінлива весняна погода подобається лише 17% мандрівників.

А от взимку готові мандрувати лише 2% українців. Оптимальною тривалістю подорожі для 48% опитаних є три дні. 44% вважають оптимальними два дні. Подорожуванню протягом одного дня та тижня віддають перевагу рівні групи по 29% опитаних туристів.

Відзначається, що популярними напрямками KrainaUA є одноденні та дводенні тури до Київської, Полтавської областей, Волині та Закарпаття.

Основний вид транспорту, яким користуються туристи під час мандрівок, - автобус. Половина опитаних готова придбати дводенний автобусний тур за 1000-3000 грн. 46% готові віддати за таку мандрівку до 1000 грн. На одноденну автобусну подорож 57% опитаних, за даними дослідження, готові витратити 250-400 грн. 38% - від 400 до 700 грн, а 4% готові витратити від 700 до 1000 грн.

Решта учасників з відповіддю не визначились. Також респонденти відзначили, що їм подобається відвідувати екскурсії містом. 15% опитаних готові заплатити від 160 до 300 грн за пішохідну екскурсію містом. 47% готові витратити на це від 90 до 150 грн. 36% відзначили, що зазвичай витрачають на пішохідну екскурсію містом від 50 до 80 грн. Дослідження проводилося з березня по травень серед двох вікових груп.

Читайте також:Російський бізнесмен Потьомкін продає старовинний Ягільницький замок у Тернопільській області