Суспільство
23 червня 2017
Луценко: Під час обшуків у Гужви свобода слова не постраждала. Її там не знайшли
Генпрокурор України прокоментував затримання Ігоря Гужви.
news-image

Під час обшуків у головного редактора видання "Страна" Ігоря Гужви "свобода слова не постраждала", оскільки там її не знайшли, заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко під час прес-конференції 23 червня, повідомляє кореспондент "ГОРДОН", передає «Є!».

Можу стверджувати, що під час обшуків у Гужви свобода слова не постраждала. Її там не знайшли. Там знайшли тис., що їх вимагали за неопублікування викривального матеріалу, – зазначив він.

Луценко нагадав тим, хто критикує затримання Гужви, що покарання за хабарі народних депутатів України та високопосадовців у суспільстві підтримують.

Для журналіста вимагання за опублікування чи неопублікування матеріалів – така сама відповідальність і таке саме зло, як і хабарі для держслужбовців. Ми живемо в одній країні, і вважати, що корупцію, системну корупцію, яка з'їдає країну, можна подолати тільки у Верховній Раді – неправильно. Корупція починається з хабара працівнику поліції на дорозі, продовжується підкупом або вимаганням журналіста, який пише правдиву чи неправдиву інформацію або не пише її. І вже завершується великими хабарами, часто мільйонними, у доларах, для високопоставлених осіб. І це все одна система. І зруйнувати її потрібно разом, – заявив генпрокурор.

Луценко повідомив учора, що головного редактора Гужву затримали за вимагання в одного з політиків тис. за неопублікування компрометаційних матеріалів.