Суспільство
21 серпня 2017
В Україні незабаром зростуть ціни на сигарети
Закон повинен зрівняти ціну на тютюнові вироби середнього і низького цінових сегментів.
news-image

До парламенту направили законопроект, який істотно вплине на вартість сигарет.

Інформує «Є!», з посиланням на politeka.net.

В Україні з початком 2018 року можуть істотно вирости ціна на сигарети. Відповідний закон №6683 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування тютюнових виробів” намагаються провести через Верховну Раду.

Про це повідомляють ЗМІ, посилаючись на дані Асоціації виробників тютюнових виробів. Закон повинен зрівняти ціну на тютюнові вироби середнього і низького цінових сегментів. Це може знищити українських виробників сигарет. Найдешевша пачка сигарет після прийняття закону буде коштувати 28 гривень.

“Даним законопроектом” сигаретний картель “планує встановити коефіцієнт на рівні 1,85, за допомогою якого фіксується мінімальна ціна тютюнових виробів на ринку на рівні не менше 28,00 грн. В основі виникнення, розрахунку та застосування даного коефіцієнта безумовно лежить корупційна складова, що , в свою чергу, призведе до створення монополії, зруйнує конкуренцію в цій галузі, дозволить більш дорогого сегменту тютюнових виробів знищити дешевший сегмент, забезпечить окремим іноземним виробникам величезні гори до прибутку в обхід державного бюджету, а також створить всі передумови для зростання тіньового ринку тютюнових виробів “, – пояснили в Асоціації.


На їхню думку, найбільше постраждають звичайні споживачі і національні виробники, які поки можуть конкурувати за рахунок зниження собівартості і ціни товару.

Представники асоціації вказують, що чотири іноземних виробника за допомогою змін в законодавстві намагаються витіснити з ринку продукцію з більш низькою і більш високою собівартістю.

Читайте також: В Україні продовжує дорожчати автомобільний газ
Читайте також: У ВР готують новий «сюрприз» для водіїв у стані алкогольного сп'яніння