новини

Трамп затвердив оборонний бюджет США

Підписаний закон передбачає асигнування на суму 700 млрд доларів на оборонні потреби США.

Президент США Дональд Трамп сьогодні підписав закон про оборонний бюджет США на 2018 рік, яким передбачено надання Україні 350 млн дол. на допомогу в сфері безпеки.

 Інформує «Є!», з посиланням на УНІАН.

Як повідомляє Голос Америки, підписаний закон передбачає асигнування на суму 700 млрд доларів на оборонні потреби США. У законі також передбачається продовження заходів щодо протидії агресії з боку Росії. Йдеться про продовження терміну дії обмежень на військову співпрацю з Росією, а також про заходи проти дій, спрямованих на визнання суверенітету РФ над Кримом.
Крім допомоги Україні в сфері безпеки, документом передбачається підтримка Європейської ініціативи стримування, продовження зусиль з підготовки сил безпеки східноєвропейських країн в рамках міжнародних навчань і надання допомоги країнам Балтії з метою підвищення їх потенціалу щодо стримування агресії з боку Росії. Документ також передбачає складання щорічних доповідей про дії Росії в сфері безпеки, поширення дезінформації та пропаганди. Крім того, Конгрес наголошує на важливій ролі заснованого при НАТО центру збору та узагальнення розвідувальної інформації на тлі посилення загроз з боку РФ. Як повідомляв УНІАН, Сенат США (верхня палата Конгресу) схвалив проект закону про «Бюджет США на 2018 р. на потреби національної оборони» 16 листопада. У Посольстві України в США після схвалення документу Сенатом зазначили, що закон санкціонує надання нашій державі летальних озброєнь оборонного характеру та суттєво розширює параметри підтримки України з боку Сполучених Штатів у безпековій та оборонній сферах. 

«Так, до документа включено положення, що дозволяють використання коштів оборонного бюджету США на потреби реабілітації у медичних установах Сполучених Штатів поранених українських військовослужбовців, навчання та підготовку українських медичних фахівців у цій сфері, а також для посилення спроможності Повітряних та Військово-морських сил нашої держави", - наголосили українські дипломати.
"Вперше на законодавчому рівні пропонується надати Україні такі оборонні засоби: радіолокаційні засоби протиповітряної оборони та спостереження за надводною ситуацією; військово-морські протимінні засоби; кораблі прибережної дії та берегової охорони", - зауважили у посольстві.
Читайте також: В черговий раз Конституційний суд України залишається без глави
Читайте також: На Дніпропетровщині 10-річний хлопчик знайшов саморобну зброю та вбив свою 2-річну сестру

12 грудня 2017, 22:56

 

Loading...

До теми

Авторизація