Події
25 травня 2018
В Ірландії проходить референдум щодо легалізації абортів
Законодавство Ірландії про аборти одне з найжорсткіших у світі.
news-image

В Ірландії в п’ятницю відбувається голосування на референдумі щодо легалізації абортів. Про це повідомляє Reuters, передає «Є!» із посиланням на Європейську правду.

На референдумі виборці мають вирішити, чи скасовувати восьму поправку до Конституції, яка забороняє аборт, якщо життю матері ніщо не загрожує.

Голосування триватиме до 21:00 за місцевим часом. Національний мовник RTE планує о 22.30 оприлюднити дані екзит-полу.

Результат референдуму повинен бути відомий вранці в суботу.

Опитування демонструють, що виборці схильні скасувати поправку.

Законодавство Ірландії про аборти одне з найжорсткіших у світі. До 2013 року аборти в країни не дозволялися за жодних випадків. В даний час в Ірландії аборт можливий лише тоді, коли життя жінки знаходиться під загрозою, але не у випадку зґвалтування, інцесту або смертельної аномалії плоду.

Законодавство, яке дозволяє провести цей референдум, було підтримано голосуванням у верхній палаті парламенту Ірландії (Сенад Ерен) 28 березня.

Ініціатором такого референдуму став уряд Ірландії. Прем’єр країни Лео Варадкар, який виступає за легалізацію абортів, назвав референдум шансом, який трапляється раз на покоління.

Читайте також: Зустріч «Реала» та «Ліверпуля» в аеропорту: українські прикордонники розмалювалися у кольори команд (відео, фото)