Суспільство
14 лютого 2019
Православна церква України висловилася про День святого Валентина
Православна церква не може протистояти мирським святам.
news-image

Православна церква не може протистояти мирським святам. Православна церква України, яка нещодавно заявила, що жінкам більше не потрібно буде одягати хустку в храмі, висловилася про те, що вона думає з приводу свята День святого Валентина. Про це пише «Є!» з посиланням на РБК.

Хоча православна церква не визнає таке свято і 14 лютого вшановує мученика Трифона, думка священнослужителів починає змінюватись.

"Виходить, що церковні люди, хоч і керуючись найбільш благочестивими намірами, все-таки хочуть зіпсувати свято іншим... Тож, якщо для когось важливий мій дозвіл на свято закоханих - я його радо вам даю", - написав Заплетнюк.

Він додав, що церква при всьому бажанні не зможе противитися популярності таких мирських свят, як Хеллоувін, День святого Валентина чи День святого Патрика. Тому їй варто прийняти той посил, який несе традиція 14 лютого, а саме бажання дарувати любов ближнім.

"Чимало людей називають це свято - "святом блуду". Звичайно, це не так, - пише Заплетнюк, - Ототожнювати це свято винятково з блудом може тільки спотворена блудом хвора свідомість", - стверджує священник.

Він також зазначив, що метою Православної церкви є не проклинати всіх, хто виявляє свої почуття, а навчити їх здоровому прийняттю себе, своїх почуттів, не порушуючи базові євангельські цінності.

Читайте також:У США пропонують на честь 14 лютого «згодувати колишніх ведмедям»