Політика
5 квітня 2019
Експерт: Кандидати у президенти мають гарантувати незмінність військової політики
Претенденти на посаду Президента мають гарантувати незмінність підтримки української армії і незмінність зовнішньої політики.
news-image

Кандидати на пост Президента України повинні гарантувати незмінність зовнішньополітичного курсу держави та подальшу підтримку армії, аби зняти напруження в суспільстві.

Про це заявив політолог, виконавчий директор "Інституту світової політики" Євген Магда, в коментарі  Укрінформу, пише «Є!».

"Претенденти на посаду Президента мають гарантувати незмінність підтримки української армії і незмінність зовнішньої політики. Це справді важливі речі, які турбують багатьох громадян. Якщо ці речі не будуть гарантовані, то напруження в суспільстві буде достатньо велике", - заявив експерт, додавши, що позитивним сигналом було б підписання "взаємозобов'язувального документа про незмінність військової політики щонайменше до того, як закінчиться протистояння з Росією".

Магда зазначив, що за можливої зміни влади нинішнім керівникам українських Збройних сил не варто сподіватись, що вони залишаться на своїх посадах. Але треба ще знайти, ким їх замінити.

"У нас достатньо активно звучала під час першого туру теза не "засвічувати" своїх претендентів, оскільки в них можуть бути проблеми. Але якщо ці прізвища не будуть існувати в суспільній свідомості, то ми тоді спостерігатимемо профанацію виборчого процесу, адже президент не чарівник. Тим більше, якщо кандидат в президенти, який не мав ніякого відношення до військової служби як такої", - пояснив він.

Серед проблемних питань експерт називає і затвердження парламентом керівників Міністерства оборони, Генштабу та ін.

"У разі, якщо парламент не затвердить кандидатуру міністра оборони, подану новим президентом, останньому потрібно буде чекати, як зміниться Верховна Рада за підсумками парламентських виборів", - наголосив Магда.

На думку експерта, вкрай важливо розуміти, як найближчим часом реалізовуватимуть військову політику держави, яка фактично перебуває в стані неоголошеної, але достатньо інтенсивної війни.

Читайте також:Зеленський здав аналізи перед дебатами (відео)