Суспільство
18 вересня 2019
У ПЦУ взялися розвінчувати забобони: загублена вінчальна обручка не передбачає розлучення
Якщо загубили обручку – придбайте собі нову і попросіть священника, щоб її благословив.
news-image

Матеріальним символом віначання є обручки, які символізують вічність, адже не мають ні початку, ні кінця.

Про це повідомляє пресслужба ПЦУ у Facebook, пише «Є!» з посиланням на Еспресо.

Побутує забобон, нібито втрата вінчальної обручки є недобрим знаком, провісником розлучення. Таке переконання є помилковим, це марновірство, на яке не потрібно зважати, бо воно суперечить християнській вірі. Якщо загубили обручку – придбайте собі нову і попросіть священника, щоб її благословив", - розповіли у ПЦУ.

Зазначається, що те саме стосується і випадку, якщо ваш вінчальний перстень став непридатним для вжитку (став замалим або завеликим, зламався тощо) – ви завжди можете замінити його на новий, який потрібно освятити в храмі і носити.

Церква також не вбачає нічого поганого, якщо обручку з певних причин носять не на руці, а на ланцюжку на шиї, або якщо батьки її дарують чи передають своїм дітям у спадок.

Традиційним для Православної Церкви є використання обручок без каменів і прикрас, але вони не є забороненими. Метал, з якого виготовлені обручки, для вінчання не має ніякого значення. Так само, як не має значення: однакові обручки чи ні – головне те, що вони символізують.

Пам’ятайте, що обручка – це символ вірності, любові та єднання чоловіка і жінки, а не талісман чи амулет", - додали в церкві.

Читайте також:Марш за тварин: Супрун пояснила, чому це важливо