новини

Спікер запевнив, що при підготовці закону про «особливий статус» жодна «червона лінія» перейдена не буде

Разумков окреслив "червоні лінії" нового закону про "особливий статус" ОРДЛО

Ключовим питанням стоїть питання про вибори. Вибори можуть відбуватися виключно за українським законодавством, і це одна з тих червоних ліній, про які ми говорили. Друге - вибори можуть відбуватися тільки коли немає кулеметів, танків, іншої зброї. Тому що все це не дозволяє провести вибори. Коли буде досягнуто компонент безпеки, про що говорять всі політики і в першу чергу президент і я, і представники нашої політичної сили, тоді ми зможемо виключно за українським законодавством провести вибори на поки тимчасово окупованій території. Коли у нас буде контроль над кордоном, коли ОБСЄ визнає ці вибори, саме тоді запрацює так званий новий закон про особливий статус Донбасу», - заявив Разумков.

Разумков зазначив, що ніхто не буде порушувати «червоні лінії», які були вказані раніше, так як від них залежить територіальна цілісність і суверенітет України, пише «Є!» з посиланням на Hromadske.           

Ми дійсно розуміємо, що так званий закон про особливий статус тимчасово окупованих територій закінчується в цьому році. І треба знаходити новий механізм, новий закон, і президент про це говорив, що це буде публічна позиція, це не буде писатися в Офісі президента або в закритому комітеті Верховної Ради. Цей закон буде писатися разом з суспільством, тому що це питання дуже важливе для всієї держави», - зазначив Разумков.

За його словами, для того, щоб ні у кого не було думки, що новий закон про особливий статус передбачатиме федералізацію України, він повинен розроблятися із залученням експертів, громадськості, Верховної Ради, Офісу президента, а також зарубіжних партнерів.

Глава Верховної Ради також сподівається, що переговори в «нормандському форматі» зможуть дати поштовх, який допоможе вийти з глухого кута. Разумков також зазначив, що при відведенні військ з лінії розмежування безпеку буде зберігатися за рахунок Національної гвардії, міліції, які там будуть знаходитися.

Це українська територія і на ній будуть зберігатися закони України. А за дотриманням законів України та безпекою стежитимуть правоохоронні органи Української держави. Я впевнений, що до нього приєднаються і представники організації ОБСЄ, і журналісти, які теж дуже часто беруть участь в цьому процесі. Я впевнений, що ми таким чином, на жаль, не швидко, але зможемо вийти з тієї патової ситуації, яку ми спостерігаємо протягом вже декількох років, і зможемо почати реалізовувати Мінські домовленості. І таким чином, виконуючи ті пункти, зазначені в Мінську, вийдемо на повернення, в першу чергу, людей і своїх територій», - підкреслив він.

Нагадаємо, 6 жовтня на Майдані  влаштували віче  «Ні капітуляції» проти так званої «формули Штайнмайера» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

1 жовтня 2019 року президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна  погоджується  на «формулу Штайнмайера».

«Формула» дуже коротка і передбачає тільки те, що окупована частина Донбасу повинна отримати тимчасовий  особливий статус  в день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада закріпить цей особливий статус на постійній основі.

Про виведення військ і контролі з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться.

Особливий статус  - скорочена назва  закону  Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областях,  який Рада прийняла ще в 2015 році і кілька разів продовжувала, останній раз - до 31 грудня 2019 року, проте фактично закон ніколи не діяв.

Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування в Донецькій і Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі:

  • висновок незаконних збройних формувань,
  • гарантія вільного волевиявлення,
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

У той же час Зеленський анонсував  новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу.

Читайте також:Учасники віча на Майдані оголосили вимоги та пішли до Офісу президента

7 жовтня 2019, 08:50

 

Loading...

До теми

Авторизація