
Кабінет міністрів України планує провести реформу сфери зайнятості в Україні та ухвалити нове трудове законодавство, у якому враховуватимуться такі види зайнятості, як робота з дому та робота з гнучким графіком, пише «Є!» з посиланням на Громадське.
Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов під час брифінгу, присвяченому трудовій реформі, який відбувся 3 грудня.
“ | Гнучкий режим робочого часу, дистанційна зайнятість, робота з дому — це кілька з тих ініціатив Уряду, які ми пропонуємо закріпити законом. Важливо, ще більше захистити фундаментальні права працівників, щоб вони могли відстоювати свої права», — повідомив Милованов під час брифінгу, передає прес-служба уряду. |
За його словами, ці види працевлаштування в Україні вже давно існують та використовуються, однак досі вони не були закріплені на законодавчому рівні.
“ | Працівник та роботодавець мають укладати трудовий договір лише у письмовій формі, а виплата заробітних плат повинна здійснюватися винятково у грошовій формі, а не товаром, як було в радянські часи. Такої спадщини у нас ще вдосталь, але, наприклад, адміністрування праці стає більш не актуальним в епоху розвитку цифрових технологій», — зазначають в уряді. |
2 вересня президент Володимир Зеленський доручив ухвалити новий Трудовий кодекс до початку 2020 року.
Зазначимо, що чинний нині Трудовий кодекс ухвалений ще у 1971 році Верховною Радою Українського РСР. Роботодавці та інвестори часто критикують його положення за те, що вони надто застарілі та ускладнюють процес найму та звільнення працівників. Зокрема у чинному кодексі досі існує норма від 1918 року про шкідливі види праці, яку запровадив Володимир Ленін.
Раніше ми повідомляли, що зарплата жінок в Україні на 25% менше, ніж чоловіків.
Читайте також: | Робота в Росії: популярна серед українців, але загрожує рабством |



