Суспільство
20 грудня 2019
Є ознаки уповільнення трудової еміграції з України через зміцнення валюти, - НБУ
Підвищення курсу гривні в цьому році, а також швидке зростання номінальної заробітної плати українців за останні кілька років є сильною рушійною силою, що уповільнює трудову міграцію.
news-image

Кількість людей, які виїжджають з України в пошуках заробітку, значно скоротилося в 2019 році. Цьому сприяє зміцнення гривні. Про це повідомляє 112 канал.

Через відсутність надійних демографічних даних, судити про виїзд з країни для роботи можна за пересиланням грошей додому з-за кордону. Протягом 2019 року ця цифра зменшилася.

Підвищення курсу гривні в цьому році, а також швидке зростання номінальної заробітної плати українців за останні кілька років є сильною рушійною силою, що уповільнює трудову міграцію", - заявив заступник голови НБУ Олег Чурій.

За даними НБУ, скоротилася різниця між зарплатою в Україні та Польщі. У 2016 році у нас платили в 4,5 рази менше, сьогодні ж у 2,7.

Зазначимо, що за даними Міністерства соціальної політики наприкінці 2018 року за кордоном перебувало 3,2 млн українців. Вони пересилали в Україну близько 11 млрд доларів.

Говорячи про дані від компаній, що надають офіційне працевлаштування, можна сказати, що протягом 2018 року вони відправили 19 тис людей на Кіпр, 12,5 тис в Польщу, 10 тис в Німеччину і майже 8 тис у Великобританію.

У той же час, за прогнозами НАН України до 2031 року через еміграцію населення кількість людей в країні скоротиться до 39,5 млн чоловік.

Раніше стало відомо, що упродовж останніх дев'яти років емігрувало майже 4 млн українців.