Колумбійці навчились з відходів кави робити електроенергію
В Колумбії навчилися добувати електроенергію з кавових відходів
news-image

Щороку у світі виробляється близько 9,5 мільйона тонн кави. Зрозуміло, що такі обсяги виробництва залишають після себе велику кількість відходів. Аби отримати сухе кавове зерно, потрібно обробити кавову ягоду. Під час обробки отримується чимала кількість рідких відходів, пише «Є!»  з посиланням на agrarii-razom.            

Кавові ягоди ростуть на невеличких деревах або ж кущах. Через особливості росту кавових дерев (вони часто знаходяться на крутих гірських схилах) ягоди доводиться збирати вручну. Далі, ягоди очищають аби отримати потрібне кавове зерно. Очищення кавових ягід може бути двох видів: сухе і вологе.

Найбільше відходів отримується саме під час очищення ягід та промивання отриманих кавових зерен. Особливо багато відходів отримується від виробництва розчинної кави. Такі масштаби відходів є серйозною проблемою для екології.

Проте, дослідникам з Колумбії вдалося знайти спосіб використання кавових відходів. Так, вчені знайшли не лише спосіб як очищати стічні води, які утворюються в процесі виробництва кави, але і як генерувати при цьому електроенергію. Дослідницька команда розробила елемент живлення, який використовує мікроби замість хімікатів. Ці мікроби буквально поїдають відходи і виробляють при цьому невелику кількість електроенергії.

За допомогою відходів фермери зможуть отримувати трохи електроенергії. Це поліпшить стан навколишнього середовища і підвищить фінансову стійкість господарств”.— каже Доктор Клаудіо Авіньйоні Росса, мікробіолог з університету Суррея.

Раніше були спроби зменшити шкоду кавової галузі для екології. Зокрема, науковці намагалися використовувати кавову гущу як джерело для створення біопалива, біопластика і миючих засобів. Але проблемою використання кавової гущі як біопалива є те, що “масло” необхідне для виробництва біопалива, знаходиться в ній у твердому, а не у рідкому вигляді. Тож, аби отримати з кави це “масло” необхідно прикладати додаткові зусилля і вкладати значні кошти.

Кавова гуща — гарна альтернатива для інших способів створення біопалива. Адже, кава неймовірно популярний продукт його дійсно багато і він є доступним.

Читайте також:Київські музеї запрошують на дні відкритих дверей в січні