Як запуск ринку землі вплине на банківську систему
Відкриття ринку землі стане позитивним фактором для банківської системи, адже попит на кредитні ресурси зростатиме.
news-image

Відкриття ринку землі стане позитивним фактором для банківської системи, адже попит на кредитні ресурси зростатиме.

Про це заявив заступник глави Нацбанку Дмитро Сологуб в інтерв'ю Тиждень.ua.

Ми бачимо можливі ефекти якісно, але кількісне моделювання їх не має сенсу, поки не ухвалений закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Для банків земля — цікавий актив, але не той, який можна забрати як заставу й тримати на балансі. Комерційний банк — це не земельний банк. Тобто він бере депозити й видає кредити. Якщо отримав заставу, то намагається її реалізувати. Крім того, як я розумію, будуть законодавчі обмеження терміну, протягом якого він зможе тримати цю заставу на балансі. Тому якісно ми оцінюємо, що відкриття ринку землі — позитивний фактор для банківської системи, адже зростатиме попит на кредитні ресурси. А взагалі, зважаючи на високий потенціал сільського господарства в Україні, відкриття ринку землі сприятиме його реалізації. Навіть якщо поглянути з мікроекономічного боку: там, де є ринок, — а в нас же є ринок землі, — але викривлений і непрозорий, виникає викривлення цін, що має далекосяжні негативні наслідки",- зазначив Дмитро Сологуб.

За його словами, потрібно проводити земельну реформу, але важливо робити це правильно, захистити права людей, які мають землю у власності, і не допустити негативних явищ. 

Як повідомляли раніше, кореспондент інфопростору «Є!» поспілкувався на тему відкриття ринку землі з Ігорем Мосійчуком — українським політиком, журналістом, учасником організованого соціал-націоналістичного руху.

Читайте також:Основні положення законопроєкту про землю (інфографіка)