Політика
30 січня 2020
«Немає можливості!» Міністр запропонувала українцям самим відкладати на пенсії
В Україні мінімальна пенсія одна з найнижчих в Європі.
news-image

Міністр соцполітики Юлія Соколовська заявила, що в Україні поки немає можливості запустити накопичувальну пенсійну систему, а очікування від неї у людей надто високі.

За її словами, новий механізм навряд чи буде запущено в короткостроковій перспективі, передає "Інтерфакс-Україна". Спочатку потрібно створити його "дизайн": визначити, хто платитиме внески, скільки вони будуть відсотків, зробити розрахунки, чи буде це вигідно людям. Всього цього поки немає.

Соколовська зазначила, що очікування людей від цієї системи "занадто великі", оскільки люди не до кінця розуміють, скільки коштів матимуть у підсумку.

Плюс накопичення – це "довгі" гроші, тобто заощадження. Зазвичай це працює так, що кошти інвестуються, а значить, повинен бути ринок, куди можна інвестувати. На сьогодні в Україні такого ринку фактично немає. Ви знаєте, що було ухвалено законопроєкт про "спліт" – у ньому є питання регулювання недержавних пенсійних фондів, Комісії з цінних паперів фондового ринку. Це перші кроки, про які можна сказати, що якщо будемо рухатися в цьому напрямку ефективно, то за якийсь період зможемо ввести і накопичувальну з стему", – сказала Соколовська.

При цьому, на думку міністра, українці і зараз можуть відкладати гроші на майбутнє.

Я скажу таку річ – нам сьогодні нічого не заважає накопичувати собі на старість, але, на жаль, ми чомусь цього не робимо. Це насправді людська природа. Тому стимулювати людей накопичувати – це один з виходів. Але було б добре, якби люди розуміли і думали про старість заздалегідь", – вважає Соколовська.

Українці, згідно із законопроектом про запуск другого рівня пенсійного накопичення від "Слуги народу" (№2683) щомісяця повинні будуть в середньому віддавати від 3% до 7%  від зарплати.

В Україні мінімальна пенсія одна з найнижчих у Європі. Уже кілька років виплату рахують за зниженим коефіцієнтом оцінки стажу. Для прикладу, якщо зараз виходити на заслужений відпочинок, маючи середню зарплату (близько 10 тис. Грн), то розмір пенсії складе всього 2,1 тис. грн.

Читайте також:Ситуація критична: пенсії українців опинилися під загрозою через величезну «дірку»