Україна
12 травня 2020
Країни Європи потребують десятки тисяч робітників з України, - Пристайко
В основному мова йде про сільгоспроботи, бо вони мають певний календар, і це змушує уряди інших країн звертатися до України.
news-image

Деякі країни Євросоюзу потребують десятки тисяч українців на сезонні роботи, про це розповів в інтерв'ю DW віцепрем'єр-міністр України з європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко. 

Зараз в основному ми говоримо про сільгоспроботи, бо вони мають певний календар, і це змушує уряди інших країн звертатися до нас... Тобто загалом ми говоримо від сотень до десятків тисяч людей з України (яких потребують на сезонні роботи в ЄС - ред.)", - сказав Пристайко.

За його словами, до Австрії планується відправити 802 людини точно, до Фінляндії цього року на сільськогосподарські роботи поїдуть від 12 до 15 тисяч українців.

Деякі країни, зауважив Пристайко, не мають такої точної цифри. Наприклад, Німеччині важко сказати точну кількість працівників, оскільки кожна федеральна земля запрошує по-своєму.

Ми зараз говоримо про відновлення спецрейсів переважно з партнерами з ЄС. Вилетіли рейси на Лондон, Хельсінкі, рейси до Німеччини. Є також домовленість про певну кількість робітників в Ізраїлі", - розповів віцепрем'єр.

Водночас він зауважив, що питання працевлаштування за кордоном українських робітників залежить від роботодавців із тих країн, де люди звикли працювати. Уряд України, за його словами, не обмежує нікого, а лише намагається надати цьому руху координацію.

Пристайко також зазначив, що уряд України ніяк не перевіряє тих, хто планує їхати працювати за кордон. 

Ми не перевіряємо контрактів, не допомагаємо або не заважаємо ці контракти укладати. Не запитуємо, чим збираються займатися люди, не з'ясовуємо скільки їм платять", - сказав він.

Єдине що відбувається між урядами, підкреслив Пристайко, це узгоджується кожен чартерний рейс, що має здійснити політ.

Інші умови, які висуває уряд України для працевлаштування українських громадян за кордоном, зумовлені коронавірусом. 

Тому серед таких умов є організований виїзд людей на період більше 3 місяців. Щоб це дійсно було організоване працевлаштування і щоб та людина, яка виїхала, не повернулася наступного дня. Також є умова медичного страхування українських громадян", - додав Пристайко.

Як ми писали, до Австрії вилетіли 200 українських робітників чартером латвійської авіакомпанії SmartLynx Airlines.

Нагадаємо, з 11 травня українські заробітчани, які мають дозвіл на роботу, зможуть в'їжджати на територію Чехії.

До речі, у Польщі також поступово послаблюють карантинні обмеження.

Також стало відомо, що ранні сорти ягоди просто нікому збирати, бо частина українців виїхала, а ті, що залишилися, не бажають гнути спину на полях.

Читайте також:Кількість безробітних під час карантину збільшилася на 50%