Плазму зцілених від COVID-19 почали збирати ще в одній області
Через пандемію COVID-19 та запровадження карантинних заходів кількість донорів в області з березня зменшилась на 30-35%.
news-image
Житомирський обласний центр крові буде збирати плазму крові від людей, які перехворіли на коронавірус, для виготовлення антитіл.

Про це повідомляє Житомирська обласна рада.

Наразі в світі та в Україні застосовуються різні методи для лікування хворих на цей вірус. Зокрема, використовують плазму людей, які перехворіли на коронавірус. У плазмі знаходяться антитіла, які сприяють швидшому одужанню хворих на COVID-19. Тому ми започатковуємо проєкт, у рамках якого центр крові буде збирати плазму від людей, які одужали від коронавірусу, для виготовлення антитіл – імуноглобуліну G, що надалі допоможе у лікуванні COVID-19. Тож закликаю жителів області, у тому числі й тих, хто вилікувався від коронавірусу, ставати донорами крові та плазми», - зазначив директор комунального некомерційного підприємства «Обласний центр крові» Анатолій Чугрієв.

Зазначається, що через пандемію COVID-19 та запровадження карантинних заходів кількість донорів в області з березня зменшилась на 30-35%.

Наразі в центрі крові найбільше не вистачає тромбоцитів, які потрібні для лікування онкогематологічних захворювань.

За даними ЦГЗ, станом на 9:00 15 травня в Україні 17330 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 476 летальних, 4473 пацієнта одужало. За добу зафіксовано 483 нові випадки.

Також повідомляли, що у Кривому Розі померли двоє з 15 "самовільно виписаних" головним лікарем лікарні № 4 пацієнтів з COVID-19.

Читайте також:На Житомирщині ДСНС, поліція та лісівники проводять «святкові» рейди