Суспільство
26 травня 2020
Президент наполягає на страхуванні всіх медиків
Хороший приклад Луганської облдержадміністрації, яка застрахувала всіх медиків, котрі працюють на передовій. Це треба втілити по всій Україні.
news-image

В Україні за останню добу кількість тих, хто одужав від коронавірусної інфекції COVID-19, перевищила число тих, хто захворів: 341 та 339 осіб відповідно. Ця мінімальна перевага та зменшення кількості хворих навіть при збільшенні тестувань свідчать про позитивну тенденцію на шляху до подолання епідемії, зазначив Президент Володимир Зеленський на традиційній нараді з представниками Кабінету Міністрів і головних державних відомств, відповідальних за заходи із запобігання поширенню COVID-19, пише пресслужба Офісу Президента.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів про новацію Італійської Республіки із залучення волонтерів для допомоги у дотриманні заходів безпеки.

Це дуже хороша ідея. Підтримую її втілення в Україні. Волонтери могли б нагадувати людям про потребу соціальної дистанції, носіння масок. Таким чином, виходячи з карантину, ми пам’ятали б, що загроза все ще існує й треба дотримуватися правил безпеки», – сказав Володимир Зеленський.

Також Президент порушив питання страховок для лікарів, які борються з коронавірусною інфекцією.

Ми говорили про хороший приклад Луганської облдержадміністрації, яка застрахувала всіх медиків, котрі працюють на передовій. Я вже наголошував, що це треба втілити по всій Україні. Будь ласка, зберіть усі документи, які дадуть зрозуміти, коли наші лікарі будуть застраховані», – звернувся Президент до міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова.

Нагадаємо, голова МОЗ Максим Степанов повідомив, що "скандальні" костюми для медиків, закуплені за завищеною ціною та поставлені із затримкою, почали розвозити у лікарні.

Як ми писали, 19 травня, незважаючи на проливний дощ, по Києву прокотилася хвиля акцій протесту співробітників психіатричних лікарень столиці. Останнім часом в медіа обговорюється процес впровадження нового етапу медичної реформи, але в реальному житті це означає закриття лікарень і скорочення лікарів,  допомоги яких потребують пацієнти

Зазначимо, що Кабінет міністрів вніс коронавірус до списку професійних захворювань медичних працівників. Постанова покликана захистити медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах із ліквідації захворювання COVID-19.

Читайте також:В Україні має бути сформований тримісячний запас засобів для боротьби з COVID-19